BOSAGORA (BOA) Nedir?

BOSAGORA (BOA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1051 kez okundu

BOSAGORA (BOA), kullanıcıların farklı projeleri destekleyebilecekleri merkezi olmayan ve sansüre dayanıklı blok zinciri platformudur. Demokrasi, meşruiyet, adalet, şeffaflık ve verimlilik ilkelerine odaklanmıştır. Bitci.com olarak bu makalede BOSAGORA (BOA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

BOSAGORA (BOA) Nedir?

Güven Sözleşmeleri’ne ve Congress Network’e dayalı demokratik bir karar verme sürecini uygulayabilen merkeziyetsiz blok zinciri platformudur. Nisan 2019’da lansmanı yapılmıştır. BOSOGARA, demokrasinin gerçek doğuşunu gösteren “BOS” ve “AGORA” kelimesinin birleşiminden oluşturulmuştur.

Platform, yukarıda bahsettiğimiz “karar verme sistemleri” üzerine kuruludur. Güven Sözleşmeleri (Trust Contracts), Web Ontoloji Dili ve Zamanlı Automata Dili’nden oluşan Owlchain protokol katmanına dayalı yürütülebilen sözleşmelerdir. Ayrıca Güven Sözleşmeleri; sözleşmelerin güvenli ve kararlaştırılabilir işlemlere sahip olmasını sağlayan, anlaşılabilir bir programlama çerçevesi kullanarak akıllı sözleşme sorunlarını çözmeyi isteyen sözleşmelerdir. Diğer yandan Congress Network ise merkeziyetsiz kuruluşlarda ortaya çıkan yönetişim sorunları çözen, platformun karar alma organı olarak öne çıkmaktadır.

BOSAGORA’nın (BOA) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • İleri düşünme: Platform, herkesin hız ve güvenilirliği denemesini amaçlamaktadır. Bu sebeple bunu sağlayacak Proof-of-Stake ve Federated Byzantine Agreement konsensüs blok zinciri platformunun geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
  • Olgun demokrasi: Herkes, gelişmiş karar alma araçlarıyla özgür ve kapsamlı kararlar verebilecektir.
  • Açık ve şeffaf: Kullanıcıların tüm projeleri görmesine imkan tanımaktadır.

BOSAGORA’nın (BOA) Kurucuları Kimdir?

Platformun başkanlığını 35 yıllık pazarlama deneyimine sahip Inhwan Kim yapmaktadır. BT’den geleneksel finansa kadar birçok alanda farklı markalarda görev almıştır. Diğer yandan platformun kurucusu ise Serge Komaromi’dir. İsviçreli Komaromi, fon yöneticisi olarak geleneksel finans sektöründe 2009 yılına kadar çalışmış; daha sonra ise çevresel girişimlerine girişmiştir.

BOA Nedir?

BOGASORA platformunun yerel kripto para birimidir. Congress Network’e katılmak isteyen kullanıcıların 40 bin adet BOA’yı “dondurması” gerekmektedir. Ayrıca bu token, blok zinciri için çalışan insanları ödüllendirmede de kullanılmaktadır.

BOSAGORA (BOA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BOSAGORA (BOA) toplam arz miktarı 542,130,130 BOA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 313,595,030 BOA’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 610,674$ olan BOA’nın piyasa değeri 19,757,676$’dır.

BOA tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,0628$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 0,6062$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.