BLOCKv (VEE) Nedir?

BLOCKv (VEE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
568 kez okundu

BLOCKv (VEE), blok zincir üzerinde akıllı dijital nesneler oluşturmak için tasarlanmış bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede BLOCKv (VEE) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

BLOCKv (VEE) Nedir?

Blok zinciri protokolleri ve son kullanıcı arasında bir kullanıcı arayüzü olarak görev alan BLOCKv (VEE), kullanıcılar için arayüz protokolü yerleşimi sağlamaktadır.  Kullanıcılar; platform sayesinde yeni nesil programlanabilir NFT’ler oluşturabilmektedir. Ayrıca BLOCKv (VEE) sayesinde oluşturulan NFT’leri dağıtmak da mümkündür. Diğer yandan platformu önde gelen Fortune 500 şirketleri, yaratıcılar ve geliştiriciler; blokzincir ve NFT’lerin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için sıklıkla kullanmaktadır.

Öyleki BLOCKv’nin partnerleri ve iş yaptığı şirketler arasında oldukça büyük markalar yer almaktadır. Platformun partnerlik yaptığı markalardan bazıları şunlardır: Accenture, Publicis Groups, Yahoo, TMI ve Tillo. Diğer yandan platformu kullanan markalar ise daha dikkat çekicidir. O markalardan bazıları şunlardır: Unilever, Pepsico, Doritos, Jameson, Samsung, Verizon, KFC, NBA, Vodafone, Intel.

BLOCKv (VEE) Ne İşe Yarar?

Platform; NFT’lerin benzersiz ve izlenebilir yapısını alarak bunları bir dizi yeni özellikle donatmaktadır. Bu sayede kullanıcılar benzersiz dijital varlıklar oluşturup bunlara sahip olabilmektedir. Ayrıca kullanıcıların bunları paylaşmasına da imkan tanınmaktadır.

BLOCKv (VEE) platformu blok zinciri için kullanıcı dostu bir arayüz katmanı işlevi görmektedir. İşletmelerin, yaratıcıların ve geliştiricilerin kodlama yeteneğini olmadan dijital ürünler oluşturmasını sağlamaktadır. Sağlanan basit yol, blok zincir bilgisi olmayan kişiler için de dahi basittir.

Diğer yandan platform, evrensel bir cüzdana sahiptir. Bu cüzdan, kişilerin dijital nesnelere daha kolay erişebilmesi için tasarlanmıştır. Cüzdan, kullanıcıların dijital nesneleri yalnızca bir e-posta veya telefon numarası sayesinde toplamasına olanak tanımaktadır.

VEE Nedir?

VEE token, BLOCKv’nin yerel kripto para birimidir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir tokendir. Bir yardımcı program tokeni olarak adlandırılan VEE, BLOCKv protokolü içerisinde yakıt işlevi görmektedir.

BLOCKv (VEE) Toplam Arzı Nedir? VEE Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BLOCKv (VEE) toplam arz miktarı 3,646,271,241 VEE’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,301,394,752 VEE’dir. Bununla birlikte BLOCKv (VEE) son 24 saatlik ticaret hacmi 4,085$ iken piyasa değeri 5,039,415$’dır.

VEE tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00153$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 390,448$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.