Blocknet (BLOCK) Nedir?

Blocknet (BLOCK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
537 kez okundu

Blocknet (BLOCK), internetin bilgisayarlar arasında birbirine bağlanmasına benzer şekilde blok zincirlerini birbirine bağlayan merkeziyet ağdır. Bitci.com olarak bu makalede Blocknet (BLOCK) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Blocknet (BLOCK) Nedir?

Ayrı ağlardaki düğümlerin iletişim kurmasına ve veri aktarmasına izin veren zincirler arası eşler arası protokoldür. Blocknet Protokolü, iletişim için TCP/IP ağ katmanı, değişim için BIP65, P2P atomik takaslar ve sunucuları barındırmak için ise DHT (Hizmet Düğümü) kullanan bir protokoldür. Bu sebeple izinsiz ve güvenilir şekilde farklı blok zincirleri arasında merkeziyetsiz iletişimi ve alışverişi sağlamaktadır.

İster zincirler arası dApp’ler aracılığıyla, isterse blok zinciri işlevselliğini genişletmek için protokolü kullanıyor olsun; Blocknet, geliştiricilere gelecekteki uygulamaları oluşturma olanağı tanımaktadır. Çünkü protokol, farklı blok zincirleri arasındaki birlikte çalışabilirliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte Blocknet (BLOCK), merkezi bir varlık olmaksızın topluluk tarafından yönetilmektedir. Ayrıca proje kendi kendini finanse eden mekanizması aracılığıyla kendi gelişimini sürdürmektedir.

Blocknet’in (BLOCK) Avantajları Nelerdir?

Şeffaflık: Ödeme ve hizmet servisi blok zincire kayıtlıdır. Yani işlemleri doğrulamak mümkündür. Bu sebeple de dolandırıcılık gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali düşüktür.

Verimlilik: Ödemeleri gerçekleştirmek için üçüncü bir tarafa ihtiyaç yoktur. Ayrıca işlem ücretleri düşüktür. Uzlaşma gerçek zamanlı yapıldığı için üçüncü tarafın hizmetleri denetlemesine gerek yoktur.

Değer: Her mikro hizmet, rekabetçi bir şekilde gelir elde edebilme şansına sahiptir. Her işlev, gerçek değerini bulmaktadır.

Otomasyon: Blockchiss, geçmişteki her işlemi kaydeder. Fonların hareketi, herhangi bir kişi tarafından doğrulanabilmektedir. Bu sebeple isteyen kişiye doğru ve denetlenebilir bilgiler sunulmaktadır.

Blocknet (BLOCK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Blocknet (BLOCK) maksimum ve toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 8,929,055 BLOCK olarak belirtilmiştir. Bununla birlikte Blocknet’in (BLOCK) son 24 saatlik ticaret hacmi 400$ iken piyasa değeri 1,869,766$’dır.

BLOCK tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,2093$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018 tarihinde 59,66$’a kadar yükselmeyi başaran BLOCK, kendi fiyat rekorunu da kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.