BitShares (BTS) Nedir?

BitShares (BTS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
644 kez okundu

BitShares kendini kendini yöneten, üç saniye işlem süresi ve yerleşik merkeziyetsiz finansal platforma sahip ilk DPoS blok zinciri teknolojisidir. BitShares Blokchain topluluğu, 2013’te kurulmuş ve 13 Ekim 2015’te piyasaya sürülmüştür. Bitci.com olarak bu makalede BitShares (BTS) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

BitShares (BTS) Nedir?

BitShares, finansal teknoloji sektörüne odaklanan yüksek performanslı akıllı sözleşmeler için inşa edilen endüstriyel düzeyde merkeziyetsiz bir platformdur. Core (Çekirdek) token sahiplerinin gelecekteki yönüne ve ürünlerine karar vermesini sağlayan ilk merkeziyetsiz ve özerk topluluğu temsil etmektedir.

Platformun merkezi bir sistemi bulunmamaktadır. Bu sebeple siber saldırıya uğrama bulunmamaktadır. Ayrıca Bitcoin’de 10 dakika olan blok doğrulama süresi, Bitshares’te ise üç saniyede gerçekleşmektedir. Bu da platformu rakiplerinden ayıran önemli bir göstergedir.

Ek olarak BitShares, çekirdek yerel token (BTS) sahiplerinin yönetişim yönlerine karar vermesini sağlayan ilk merkeziyetsiz otonom işbirliğini temsil etmektedir.

BitShares’ın (BTS) Özellikleri Nelerdir?

  • DPoS Governance 2.0: BitShares rezerv havuzu sınırlı arz ile nihayet güvenlidir. Geliştirilen oyalama mekanizması, yatırımcı teşvikleri vb. sağlamaktadır.
  • BitShares Mint: BitShares blok zincirinde önceden tanımlanan akıllı sözleşmelerle kendi dijital varlıklarınızı “mint” edebilirsiniz. Kullanımı kolay GUI çok adımlı formu ve düşük ücretlerle kolay ve güvenli mint imkanı sunulmaktadır.
  • DeFi: Zincir üstü merkeziyetsiz varlık takası, kripto para minti, BTS çekirdek tokeni, Likidite havuzu, HTLC, yinelenen ödemeler ve daha fazlasını teminat altına alarak “ödünç alınan” akıllı paralar.
  • İşlemler: İşlemler oluşturulur ve ardından kullanıcının gerçekleştirmek istediği talimatları içeren ağa iletilmektedir. Gönderici, alıcı, miktar ve isteğe bağlı olarak şifreli not içeren transfer işlemi en basit şekildedir.
  • İzinler: Her hesap, diğer hesapların veya anahtarların tek veya ağırlıklı kombinasyonlar ile kontrol edilmektedir. Gerçek hayattaki izinleri yansıtacak şekilde oluşturulabilecek hiyerarşik yapı bir yapı oluşturulmaktadır.
  • Kimlik: BitShares, DNS’ye benzer şekilde bir addan-genel anahtara çözümleyici görevi görmektedir. Kullanıcılar, hataya açık adresler yerine hesap bilgilerini kolayca hatırlayıp iletebilmektedir.

BTS Token Nedir?

BitShares, geleneksel şekilde kayıtlı bir varlık değildir. Çekirdek token BTS, herhangi bir mülkiyet hakkı içermez. Çekirdek token, yalnızca yönetim için yardımcı program tokeni olarak hizmet etmektedir. İşlem ücretlerini düzenleyen BTS, Bitshares blok zincirinde uygulanan özellikleri çalıştırmaya yaramaktadır.

BitShares’ın (BTS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BitShares toplam arzı 3,600,570,502 BTS’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 2,710,195,991 BTS’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 5,114,768$ olan projenin piyasa değeri 63,286,432$’dır.

BitShares’in (BTS) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,02332925$’dır. Ancak Ocak 2018’de 0,923921$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.