Bitcoin Vault (BTCV) Nedir?

Bitcoin Vault (BTCV) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
566 kez okundu

Bitcoin Vault (BTCV), Bitcoin’in SAH-256 kriptografik karma işlevine dayanan bir ekosistemdir. Bitci.com olarak bu makalede Bitcoin Vault (BTCV) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Bitcoin Vault (BTCV) Nedir?

Kullanıcıların güvenli kripto ödemeleri yapmasına olanak tanımak için tasarlanmış bir araç ve hizmet ekosistemidir. Koinin kendisi (BTCV) Bitcoin çerçevesinden türetilmiştir. Ancak güvenlik artırıcı bazı özelliklere sahiptir. Projenin arkasındaki ekip, Polonya merkezli kripto para meraklısı kişilerden meydana gelmektedir.

2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Güvenlik ve hız arasında bir denge kurmayı amaçlamaktadır. Ayrıca “Decentralized Digital Minings Standart” yani merkeziyetsiz dijital madencilik standardına (DDMS) uyarlanmış ilk blok zincirdir.

Bitcoin Vault (BTCV) kullanıcıların işlemleri iptal etmesine ve güvenli ödemeler yapmasına yaramaktadır. Ayrıca kullanıcıların hızlı şekilde işlem yapabilmesine olanak tanıyan bir araç ve hizmet ekosistemi oluşturmuştur. Kullanıcısına üç tür cüzdan sunmaktadır. Bunlar; Standart Wallet, Two-Key Vault ve Three-Key Vault’tur. Three-Key Vault içlerinde en yüksek güvenliğe sahip cüzdandır.

Bununla birlikte platform kullanıcıları, işlemleri 24 saat içinde (144 blok) geri almalarına olanak tanıyan 3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü’ne sahiptir. Kullanıcıların cüzdan güvenliği tehlikeye girerse, transferler iptal edilip varlıklar korunabilmektedir. Bu sebeple Bitcoin Vault ekibi “en güvenli kripto para birimini” oluşturmayı istediklerini dile getirmiştir.

3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü Nedir?

3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü, Bitcoin Vault’un temel özelliği olarak tanımlanmaktadır. Bu çözüm, şu anda mevcut olan kripto para birimlerine göre benzersiz bir ek güvenlik sağlamaktadır. Şeffaflık ve kullanıcıya özgürlük tanıyan bu çözüm, Bitcoin’in tüm avantajlarına da sahiptir.

Bitcoin Vault’un (BTCV) Özellikleri Nelerdir?

Güvenlik: Her işlem blok zincirinde saklanır ve 24 saat içinde tersine çevrilebilmektedir. Yani yatırımcılar hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı korunmaktadır.

Esneklik: Platform hem hızlı hem de ultra güvenli aktarımlar sağlamaktadır.

Basitlik: Ağ geçidi, Bitcoin Core’un tüm özellikleri sahiptir. Üstelik ek hizmetler de içermektedir.

Bitcoin Vault (BTCV) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bitcoin Vault (BTCV) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 21,000,000 BTCV’dir. Diğer yandan Bitcoin Vault’un (BTCV) son 24 saatlik ticaret hacmi ise 5,766$’dır.

BTCV coin şu anda kripto para borsalarında 2,70$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2020’de 489,59$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.