Bitcoin Üretimi

Bitcoin Üretimi

Bitci.com
Bitci.com
3023 kez okundu

Bitcoin üretimi, Bitcoin üretimi nasıl yapılır? Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin Madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin mining, Bitcoin mining nedir? Yatırımcılar Bitcoin madenciliği yaparak kendi Bitcoin’lerini evlerinde üretebilir. Tabii bu yapılan Bitcoin madenciliğinin bir de maliyeti var. İşte Bitcoin üretimi ile ilgili bilmeniz gereken her şey…

Bitcoin üretimi yani Bitcoin madenciliği, en kısa anlatımıyla Bitcoin (BTC) üretimine verilen isimdir. Özellikle kripto para piyasanın en yüksek hacimli para birimleri olan BTCBTC CashEthereumLitecoin ve Ripple gibi kripto paraların fiyatları akıl almaz bir şekilde hareket ettikçe, sanal para madenciliğini yapan kişilerin sayısı da günden güne artış yaşıyor.

Günümüzde çoğu finans devinin de artık kullanmaya başladığı Blockchain yani blok zinciri adı verilen bu algoritma, en popüler sanal para birimi BTC başta olmak üzere dijital para birimlerine de kaynaklık ediyor. 2009’da açık kaynak kodları yayınlanan blok zinciri teknolojisi, sanal para birimlerinin ev ortamında bile üretilmesine imkan veriyor. Tabii sanal para birimi için madencilik cihazlarını kullanarak hızlı bir şekilde zengin olmayı da hayal etmemek gerekir. Çünkü çok sayıda ülke ve dev finans kuruluşları tarafından kabul görülen bu sanal para birimlerinin kontrol altında tutulabilmesi gerekiyor.

Belli algoritmalar ile çalışan Bitcoin üretimi yani BTC madenciliği, madencilik cihazlarını kullanarak sanal para birimlerinden üretip, çok yüksek kazanç elde etmek mümkündür. Tabii Bitcoin üretimi için kullanılan madencilik cihazlarından satın almayı düşünen yatırımcıların elektrik kullanım miktarına ve güvenliklerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü çok yüksek maliyetli BTC üretimi için kullanılan madencilik cihazları çok yüksek enerji harcarken, şebeke kullanımında da ciddi riskler yaratabilme ihtimaline sahip bulunuyor.

Bitcoin üretiminin yani BTC madenciliğinin tek amacı, BTC çıkartmak, yani madencilik (mining) yaparak en popüler sanal para birimi BTC üretmek değildir. Bitcoin üretimi yani BTC madenciliği, hesaplama yetkileriyle işlem yapma, sistem ağını güvenli bir halde koruma ve sistem ağındaki bütün yatırımcıları senkronize bir hale getirme işlemidir.

BTC üretimi yani BTC madenciliğini kendiniz yapmak isterseniz sahip olmanız gereken bilgi birikiminin yanı sıra oldukça iyi bir bilgisayar sisteminizin de bulunması gerekiyor. Çünkü Bitcoin üretimi, bilgisayarınızdaki donanımlar sayesinde yapılıyor. BTC üretimi yani BTC madenciliği, öncelikle işlemci yani CPU ile yapılırken, şimdi ise yerini kendinden yaklaşık 50-100 kat oranında daha hızlı çalışabilen ekran kartlarına yani GPU’ya bıraktı. Yani, sahip olduğunuz bilgisayarınızın ekran kartı ne kadar kuvvetliyse, Bitcoin üretimi performansınız da o derece iyi olacaktır. Ayrıca sadece madencilik yapmak için tasarlanmış bilgisayar sistemlerini de kiralayabilir hatta satın alabilirsiniz.

BTC üretimi yani BTC madenciliği makineleri hızlı şekilde para kazandırsa da bunun yanında çok sayıda riske de sahip bulundurmaktadır. Örneklendirmek gerekirse, 1 birim dijital para üretebilmek için 10 birim veri üretmek zorunda kalınabilir. Ayrıca enerji regülasyonu iyi yapılmadıysa, kazanılan sanal paranın değeri bakım ve elektrik masraflarıyla kıyaslandığında çok daha az olabilir. Eğer Bitcoin üretimi yani BTC madenciliği makineleriyle kâr elde etmek istiyorsanız, enerji regülasyonunu doğru şekilde yapmanız gerekir.

Ayrıca Bitci.com kripto para borsa platformu üzerinden hesap açarak kripto para alım işlemi yapabildiğiniz gibi kripto paralarınızı satabilirsiniz de… Yine Bitci.com üzerinden teknik analiz ve yorumları takip ederek yatırımlarınıza yön vermeden önce fikir sahibi olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.