Bitcoin Türkiye

Bitcoin Türkiye

Bitci.com
Bitci.com
1815 kez okundu

Bitcoin Türkiye; 2009 yılında kim olduğu belirsiz bir programcı olan Satoshi Nakamoto yeni bir kripto para birimi yarattı. Bitcoin merkeziyetsiz yapısı ile eşler arası ağ ile çalışır ve depolanır. Bunun sonucunda ise transfer işlemleri gerçekleşir. Merkezi olmayan bu para birimi hiçbir ülkenin veya hülümetin kontrolü altında değil. Bitcoin sistemi nasıl çalışır? Geleneksel olarak kullandığımız para birimlerinde para aktarımı sırasında bir aracı veya bir kuruma bağlıyız. Bundan dolayı bankalar ve devletler para hareketlerimizi kontrol edilmektedir. Bitcoin de durum faklıdır. Bu sistemde kurumların yerini billgisayarlar alarak aracıları devreden çıkarır. Böylelikle Bitcoin aracı olmaksızın direkt bir şekilde gönderen kişiden alıcıya yollanır.

Madenciler aktarım işlemlerinde önemli bir yer tutarlar. Burda güçlü bilgisayarlar devreye girip matematik problemine benzer işlemleri çözerler. Asic miner isimli Bitcoin madencilik cihazları le yapılan madencilik açık kaynaklı sistem yüzünden şeffaftır. Bitcoin‘in merkeziyetsiz bir yapıda olmasından dolayı devletlerin kontrolünde olmadığını belirtmiştik. Bitcoin enflasyondan etkilenmez ve blockchain ağı sayesinde işlemleri ve cüzdanları görebiliriz. Transfer ücretlerinin az olması Bitcoin‘in en önemli özellikleridendir.

Bitcoin Türkiye de bilinirlik açısında sürekli gelişmektedir. Özelikle 2017 senesinde oluşan boğa aylarından sonra Bitcoin herkesin konuştuğu bir kripto para olmuştur. Son yapılan araştırmalarda kullanıcılar ilk olarak yatırım araçları arasına altın ve döviz’i alırken. Bitcoin her 4 kişiden birinin cevabı oluyor. Bitcoin Türkiye de yeni tanınan bir varlık olduğundan bilinirliği diğer değerlere göre daha az oluyor. Gelecekte kullanım açısından Bitcoin hisse senedi ve tahvillerin önünde yar alıyor. Sizde Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken hiçbir ek ücret ödemeden www.bitci.com’a üye olmanız. Burda oluşturacağınız hesap ile bitci.com’un borsa bölümden istediğiniz miktarda Bitcoin satın alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.