Bitcoin To Usd

Bitcoin To Usd

Bitci.com
Bitci.com
1820 kez okundu

Bitcoin to USD? Bitcoin kaç USD? 1 Bitcoin kaç USD? Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? Son yılların en çok konuşulan konularından biri de tabii ki kripto paralar ve kuşkusuz en popüleri Bitcoin… Bitcoin to USD? İşte kripto para biriminde beklentiler ve son durum…

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan kripto para birimi Bitcoin, yatırımcıların gündeminden düşmüyor. Altın dönemini 2017 yılının Aralık ayında yaşayan Bitcoin (BTC), bu dönemde tarihi rekor üzerine rekor kırarak 20 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Analistler, sanal para birimi BTC’nin bu sert yükselişini kripto para biriminin ilerleyen zamanlarda finansal piyasalarda daha çok kabul görecek bir para birimi olma beklentisine bağlıyordu. Ancak sonrasında bu seviyelerde tutunamayan dijital para birimi BTC sert bir şekilde düşmeye başladı ve 1 Bitcoin to USD karşılığı 3 bin 200’lü seviyelere kadar geriledi.

Sanal para birimi BTC’nin 2008 yılında yaşanan küresel ekonomi krizinden sonra Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi ve ya kişiler tarafından deneysel olarak ortaya çıkarıldı.

Kripto para birimi BTC kişiler arasındaki veri paylaşım ağını esas alan, herhangi bir merkez bankasına ya da resmi bir kuruluşa bağlı olmayan ve üçüncül müdahalelere karşı korumalı bağımsız bir para birimidir.
Sanal para birimi BTC, ortaya çıktığı tarihten çok kısa bir süre içerisinde hızla küresel finansal düzene karşı tırmanışa geçti.

BTC herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için değeri sıfır seviyesinden, on binlerce dolara kadar fırlamıştır. BTC’nin sert yükseliş hareketlerinin hemen ardından yeni kripto para birimleri ortaya çıkarken, bugün sayıları 2 binin üzerindedir. Sonradan çıkan bu kripto para birimlerine ‘alt coin’ denmektedir. Alternatif kripto para birimleri yani alt coin’ler ortaya çıkarken ayrı özelliklere sahip olarak rekabet fırsatlarından yararlanılmış ve yeni market türleri ortaya çıkmıştır.

Ortaya çıktığı ilk günden beri adından en popüler kripto para olma ünvanını başkasına kaptırmayan BTC ile ilgili çok ünlü yatırımcılar ve iş adamları da zaman zaman tahminlerini, hatta yatırım yaptığını açıklıyor.
BTC fiyatlarında her iki yönde de oluşan sert fiyat hareketleri devam ederken; Bitcoin boğası ve sanal para fonu Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 2019 Mayıs ayında Bitcoin’in fiyatı için ( Bitcoin to USD ) 20 bin dolar seviyesine yükseleceği tahminini tekrarladı. Bu tahmininin ne zaman gerçekleşeceği konusunda da 18 ay içerisinde bahsedilen seviyeye ulaşacağını belirtti.  

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.