Bitcoin Son Dakika

Bitcoin Son Dakika

Bitci.com
Bitci.com
4539 kez okundu

Bitcoin son dakika, Bitcoin haber, Bitcoin son dakika haberleri, Bitcoin fiyatı, Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? Bir kısım finans dünyası uzmanları tarafından gelecek dünyanın yeni para birimi olarak gösterilen Bitcoin için bazı piyasa uzmanları ise çok ömrünün kalmadığını dile getiriyor. İşte en gözde kripto para birimi olan Bitcoin ile ilgili faydanıza olacak bir yazı…

Bitcoin son dakika… Ortaya çıktığı ilk günden beri oldukça dikkat çeken ve her geçen gün daha fazla yatırımcı çeken Bitcoin, akıllarda da birçok soru işareti oluşturuyor. Akıllarda oluşan bu soru işaretlerinde en çok öne çıkan Bitcoin’in (BTC) gelecek zamanın yeni para birimi olup olmayacağı… Bitcoin son dakika haberlerini sayısı gün geçtikçe fazlalaşan internet sitelerinden takip ederek; bu konu ve benzeri konulardaki Bitcoin son dakika gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz. Bitcoin son dakika gelişmelerini, öngörüleri ve tahminleri takip etmek yatırımlarınıza karar vermeden önce faydanıza olabilir. Ancak Bitcoin son dakika gelişmelerini takip ederken; haberlerin kaynağına ve BTC ile ilgili öngörüde bulunan uzmanların daha önceki öngörülerine dikkat ederek araştırmanız yanlış bir karar vermenizi önleyecektir.

Ortaya çıkan ilk sanal para birimi ve en popüler para birimi olan BTC, ilk ortaya çıktığı zamandan bu zamana akıl almaz fiyat hareketleriyle gündemden hiç düşmedi. Dijital para birimi BTC en sert tırmanışını 2017 senesinin Aralık ayında göstererek, 20 bin doların üzerini gördü. BTC’nin gördüğü bu seviye ortaya çıktığı günden bu güne gördüğü en yüksek seviye, yani tarihi rekoruydu. Sanal para dünyasında söz sahibi piyasa uzmanları, kripto para biriminde yaşanan bu sert yükselişi sanal para biriminin gelecek zamanda finansal piyasalarda daha büyük oranda kabul görecek bir para birimi olma beklentisine bağladı. Ancak daha sonra sanal para birimi BTC sert hareketlerle düşmeye başladı ve BTC 3 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi.

BTC fiyatları geçtiğimiz aylara kadar düşük seviyelerde devam ederken, son aylarda yeniden yükselmeye başladı. BTC, 2018 yılı Mart ayından beri ilk defa 11 bin doları görürken; piyasa hacmi 191 milyar dolara ulaştı. Böylelikle BTC’nin kripto para dünyasındaki piyasa hacmi oranı yüzde 59’u aştı.

BTC’nin nasıl üretildiği konusuna değinmek gerekirse, Bitcoin madenciliği tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de merak edilen bir konu… Günümüzde çoğu ülkenin ve önde gelen finans kuruluşların kullanmaya başladığı Blockchain adı verilen algoritma dijital para birimi BTC başta olmak üzere tüm sanal para birimlerine kaynaklık ediyor. Blockchain yani blok zinciri 2009’da açık kaynak kodları ile yayınlanırken; kripto para birimlerinin ev ortamında bile üretilmesine olanak sağlıyor. Ancak, hızlı bir şekilde zengin olma hayali kurarak, BTC madenciliği için kullanılan bu makineye darphane gözüyle bakmamamız gerekir. BTC madenciliği ile tam anlamıyla madencilik faaliyeti yapılırken; dijital para üretimi yapmak için makine tarafından üretilen birçok veriyi süzmek gerekiyor. Yapılan bu işlem oldukça yüksek dozda enerji harcanmasına sebep oluyor.

Bitcoin madenciliği algoritmalarını kullanarak, dijital para üretip yüksek gelir elde etmek mümkün. Bu madencilik makinelerinden satın almayı düşünen kişilerin güvenliklerine ve kullanılan elektrik miktarına dikkat etmeleri faydalarına olacaktır. Çünkü maliyeti oldukça yüksek olan BTC madenciliği makineleri yüksek miktarda güç harcadığı için, şebeke kullanırken de ciddi riskler yaratabiliyor.

Djital para dünyasının en yüksek piyasa hacmine para birimlerinden olan BitcoinEthereumLitecoin ve Ripple gibi paraların piyasa değeri yükseldikçe dijital para madenciliği yapan kişilerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.,

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.