Bitcoin Satın Al

Bitcoin Satın Al

Bitci.com
Bitci.com
3229 kez okundu

Bitcoin satın al; Tarihler 2008 senesini gösterdiğinde tüm dünya finans piyasaları için kabus dolu bir döneme geriledi. Dünya borsalarının kendi değerleriyle dip yaptığı, ülke para birimlerinin çok ciddi anlamda değer kaybettiği ve büyük finans kuruluşlarının iflas ettiği bir döneme girdi dünya. Her şey yatırım bankası Lehman Brothers’ın iflasını açıkladığı o gün başladı. Dünya ekonomisi böyle çalkantılı ve kabus dolu bir döneme girerken hala kimliği tam olarak teyit edilemeyen Satoshi Nakamoto adlı kişi ve grup, bir mail grubuna 9 sayfalık pdf dosyası yer alan bir mail gönderdi.

Dosyanın başlığında ise şöyle bir ibare vardı: “Bitcoin: Kişiden kişiye elektronik para transferi” … O dönemki konjonktür yapıya bir tepki olarak mı ortaya çıktı bilinmemektedir. Ancak gönderilen bu maille tüm finans çevresi bir nevi paranın yeni tanımıyla karşılaşmış oldu. Böylece sermaye piyasaları için artık Bitcoin adı verilen yeni bir yatırım enstrümanı ortaya çıkmış oldu… Yani tüm dünya piyasaları kripto para adı geneline kripto para adı verilen yeni bir dijital para ile tanışmış oldu.

Bitcoinin En Temel Farkları

Sektörün en önemli özelliği daha doğrusu diğer para birimlerinden ayrılan en temel farkı herhangi bir devlet, hükümet ya da merkez bankalarının gözetiminde olmaması. Bu durum ise diğer para birimlerine nazaran ekonomide yaşanabilecek gelişmelerden daha az etkilenme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar isterlerse kendi para biriminizle de bu piyasaya yatırım yapma şanslarını elde ediyor.

Sermaye piyasalarının önemli bir yatırım aracı haline gelen kripto para piyasasındaki bu pazar payının bu denli büyüyeceğini herhalde kurucusu Satoshi Nakamoto adlı kişi ve grup bile tahmin edemezdi. Bir dönem için bazı ekonomist ve analist tarafından da balon olarak lanse edilen bir piyasadan bahsediyoruz. Bütün bunlara ek olarak bunlar içerisinde şüphesiz yaşadığı sert yükselişle kripto para piyasasının amiral gemisi durumunda bulunan Bitcoin bir adım daha önde diğerlerine göre. Şu anda piyasada binin üzerinde coin bulunduğu belirtiliyor.

Sayının ve bunun doğul sonucu olarak seçeneklerin bu denli artması kripto para piyasası sektörünün çok hızlı büyümesini sağladı. İşlem hacminde yaşanan yukarı ivme ilginin bir an olsun bile azalmadığının en önemli kanıtı.
Ancak her ne kadar ilgi bu denli fazla olsa da sadece yaklaşık 10 senelik bir geçmişe sahip kripto para piyasası. Bu sebeple bilinmeyeni de bir o kadar fazla. Yeni bir piyasa olması sebebiyle yatırımcılar Bitcoin satın alma aşamasında da henüz tam anlamıyla yeterli bilgiye sahip değil. Yani Bitcoin satın alma işlemi öncesinden neler yapmalıyız?

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Peki Bitcoin nasıl satın alınır, sahip olduğunuz varlıkları kripto para sektöründe nasıl değerlendirirsiniz, böyle yeni ortaya çıkmış bir piyasaya para yatırmanıza hangi öncelikler etkin, kredi kartı ile bitcoin alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir mi, kripto para piyasasında alım satımı nasıl gerçekleştirirsiniz, bitcoin alım emri vermeden önce nelere dikkat etmeli?
Kredi kartı ile Bitcoin satın al emri verebilirmiyiz?

Şu an için kride kartı kullanarak Bitcoin satın alma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz. Yurt dışında ise kredi kartı ile alım yapmanıza imkan veren siteler mevcut. Ancak bunun da bir dezavantajı var. O da eğer kride kartı ile alım yapmak istiyorsanız alım satım işlemi gerçekleştirdiğiniz siteye yaklaşık yüzde 20 daha fazla para ödemeniz anlamına geliyor. Bu da çok ciddi bir oran.


“Bitcoin satın al” emri vermeden önce


İşte bu konuda “Bitcoin satın al” emri vermeden önce neler yapılması gerektiği üzerinde duralım.  Öncelikle bir hesabınız olması şart. Bu hesaba kendi banka hesabınızdan göndereceğiniz para ile işlerlik kazandıracaksınız.
İşte sadece birkaç adımda Bitcoin satın alma işlemleri sırasında izlemeniz gereken adımlar:

bitci.com web sitesine kayıt olup anında Türk Lirası ile bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım var;
1-Bitci.com internet sitesine üye olarak ilk adımı atmış olacaksınız. Böylece Bitcoin‘leriniz başta olmak üzere diğer kripto paralarınızı da güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı açmış oluyorsunuz…
Üye olmak için; siteye girdikten sonra kayıt ekranına mobil telefonunuzu, isminiz, soyadınızı ve e-mail adresinizi yazarak bitci.com‘a üye olun.  Bu adım ile kripto paralarınızı yüksek güvenlik en üst düzey koruma ile saklayacağınız hesabınız aktif hale geliyor.


Hemen üye olabileceğiniz bölüm
2- Yapılan bu işlemden sonra geriye kalan doğum tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgilerini onaylamak. Bundan sonraki adımlar ile artık size sunulacak hesap bilgileri ile hesabınıza para yollayabilirsiniz.
3- Borsa menüsünde sol üst kısımda TRY kısmına girip alt kısımdaki BTC bölümüne tıklayın.
4- BTC Alış bölümüne istenilen fiyatı yazarak alış isteği verebilir ya da pazar fiyatından bitcoin satın almak istiyorsanız miktar bölümünden bu emri uygulayabilirsiniz. Bu işlem kendi para birimimiz Türk Lirası ile kolay ve son derece çok hızlı bir şekilde Bitcoin alım yapmanıza imkan sağlıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.