Bitcoin Price Usd

Bitcoin Price Usd

Bitci.com
Bitci.com
2381 kez okundu

Bitcoin price usd, Bitcoin dolar, Dolar bitcoin, Bitcoin uzman yorumu, Bitcoin kaç dolar? 1 Bitcoin kaç dolar? Bitcoin fiyatları yükselir mi? Bitcoin fiyatları düşer mi? Kripto para dünyasına yatırım yapan yatırımcıların aklındaki hiç değişmeyen sorulardan biri de “Bitcoin fiyatları yükselir mi?” İşte kripto para birimi Bitcoin ile ilgili son durum…

Bitcoin price usd… Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para dünyasına yatırım yapan yatırımcıların en çok ilgisini çeken sanal para birimi Bitcoin… Ortaya çıkan ilk ve en popüler sanal para birimi olan Bitcoin (BTC) birkaç ay öncesine kadar düşüş eğilimindeyken, son zamanlarda yeniden yükselişe geçti. 1 Bitcoin 11 bin dolar (Bitcoin price usd ) seviyesine kadar yükselirken, Mart 2018 yılından beri en yüksek seviyeye ulaştı. Bu yazıyı yazdığımız dakikalarda ise 1 BTC (Bitcoin price usd ) 10 bin 862 dolardan işlem görüyor. BTC’yi dünkü fiyatına göre kıyasladığımızda ise yüzde 1.72 oranında yukarıda görünüyor. Son rakamlara baktığımızda BTC’nin kripto para dünyasındaki piyasa hacmi 191 milyar dolara ulaşırken, BTC sanal para dünyasındaki piyasa hacminin yüzde 59’una sahip bulunuyor.

Kripto para birimi BTC, 2017 yılı Aralık ayında eşine az rastlanır bir yükselişle 1 Bitcoin (Bitcoin price usd ) 20 bin doların üzerine çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu süreçten sonra BTC üzerindeki ilgiyi artırırken, her geçen gün yeni yatırımcı sayısını artırdı. Ancak djital para birimi BTC bu seviyelerdeki yükselişini sürdüremeyerek önlenemez bir şekilde geriledi ve  3 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi.

Dijital para birimi BTC’nin ortaya çıktığı zamana kısaca değinmek gerekirse, 2008 yılında yaşanan küresel ekonomi krizinden sonra Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi ve ya kişiler tarafından deneysel olarak ortaya çıktı. BTC, Satoshi Nakamoto bu kişi ya da kişiler tarafından protokol olarak yayınlanırken; 2009 yılında yatırımcılar arasındaki veri paylaşım ağını kabul eden, hiçbir otorite tarafından kontrol edilemeyen ve hiçbir merkeze ya da hükümete bağlı olmayan bağımsız bir sanal para birimi olarak ortaya çıktı. Dijital para birimi BTC, ortaya çıktığı ilk zamanlardan kısa bir süre içerisinde hızla küresel finansal düzene karşı tırmanışa geçti.

BTC hiç bir kontrole dayandırılamadığı için piyasa değeri sıfır seviyesinden, on binlerce dolara kadar yükseldi. Kripto para birimi BTC’nin sert fiyat hareketlerinin hemen ardından çok sayıda dijital para birimi daha ortaya çıktı. Bitcoin’den sonra ortaya çıkan bu kripto para birimlerine ‘alternative coin’ bir başka söyleyişle ‘altcoin’ ismi verildi. Alternatif dijital para birimleri yani altcoin’ler oluşturulurken farklı noktalarda farklı özelliklere sahip olarak rekabet ortamındaki fırsatlarından yararlanılmış ve bunun sonucu olarak yeni market türleri ortaya çıkmıştır.

Bitcoin’in Piyasa Hacmi 1 Trilyon Dolar Olacak

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Obsidian Capital adlı şirkette risk sermeyedarı olarak görev yapan Arnie Hill, ilk kripto para birimi Bitcoin ile ilgili öngörüsünü açıklarken BTC’nin yeniden boğa sezonuna girdiğini söyledi. BTC konusunda sanal paranın bir süredir düşük seviyelerden birikim yaptığını dile getiren başarılı yönetici, böylelikle BTC’nin arttığını söyledi.

İlerde de BTC’deki yükselişin süreceğini belirten başarılı yönetici Hill, ”Bitcoin’in bence 20 bin dolar olması işten bile değil. Bence o seviyeye kadar ciddi bir dirençle de karşılaşmayacak. Esas büyük artış ise bence daha fazla olacak” şeklinde belirtirken şunları ekledi: “Bitcoin, gelecekte 50 bin dolar barajına gelebilir. Bu çok olası bir durum. Bence, Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de 1 trilyon doları bu tarz bir yükseliş ile geçecektir. Bu elbette, sektör için çok olumlu bir gelişme olacaktır”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.