Bitcoin Price

Bitcoin Price

Bitci.com
Bitci.com
1239 kez okundu

Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto isimli bir kişi veya bir grup tarafından yaratılmıştır. Sadece 21 milyon adet olarak üretilecek Bitcoin‘in tam sınırına ulaşmasına 100 yıldan fazla bir zaman var.

Bitcoin price yanı fiyatlar nasıl belirlenir? Bu sorunun aslında cevabı çok basit. Bitcoin de ne kadar talep olursa Bitcoin price o kadar artar. Bu ne kadar az olursa fiyat düşer. Hükemetlerin kullanımı ve desteği, anonim oluşu ve yeni gelişmelere açık olmasıda Bitcoin price konusunda belirlyecidir. Ne kadar çok insan Bitcoin‘e yatırım yapıp teknolojisine güvenirse Bitcoin price da okadar artar. Bunun yanında Bitcoin fiyat olarak oldukça kırılgan bir yapıya sahip. Herhangi bir olumsuz yorum veya kısıtlamalar ile fiyat aşağı yönlü bir harekete geçebilmesi olasılıklar dahilindedir. Buda yatırımcıların para kaybetmesine ve güven duygusunda önemli bir taribata yol açabilecektir. Bitcoin‘de yolun başında olmamız henüz yeterince düzenleme mekanizmasının olmayışı Bitcoin fiyatının dalgalanmasında çok önemli bir yer tutuyor.

2017 yılın fiyat açısından oldukça hızlı geçti. Boğa yılı olarak görülen bu yıl da Bitcoin rekor seviyelerde artışlar yaşadı. Bu artış 20.000 doların kırılmasıyla bir kilometre taşına dönüştü. Elinde yüksek seviyede bitcoin tutanların oldukça kar’a geçtiği  bu yıl medyanın da bu kripto para ya bakış açısını değiştirdi. Hemen hemen her yerde Bitcoin haberleri çıkmaya başladı ve fiyat tahminlerinde bulunuluyor. Gelen rekor artıştan sonra Bitcoin düşüşe geçerek 3.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kendisine güvenler dışında ‘‘Bitcoin acaba balon mu” soruları sorulmaya başlandı.Birçok yatırımcı elindekileri elden çıkarmaya ve yşanan süreci Bitcoin‘in ölümü olarak gördüler. Yazımın başında söylediğim gibi olumsuz haberler Bitcoin fiyatının’ durumu açısından oldukça önemli. Yaşanan bu gerileme döneminen sonra Bitcoin nisan 2018 de yeniden yükselişe geçerek eski günlere dönüş sinyalini vermeye başladı. Mayıs ayında 8000 doları geçen Bitcoin Price’ta merak edilen tek soru kendi rekorunu kırıp kıramayacağı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.