Bitcoin News

Bitcoin News

Bitci.com
Bitci.com
1490 kez okundu

Bitcoin news, Bitcoin haber, Bitcoin uzman görüşü, Bitcoin uzman değerlendirmesi, Bitcoin fiyatları düşer mi? Bitcoin fiyatları yükselir mi?… Ortaya çıktığı ilk günden beri birçok piyasa uzmanı, yatırım şirketleri hatta hükümetler Bitcoin ile ilgili haber (news) niteliğinde değerlendirmelerde ve tahminlerde bulundu. İşte Bitcoin ile ilgili görüşler…

Bitcoin news, Bitcoin haber… Bitcoin ortaya çıktığından beri özellikle de tarihi zirve yaptığı 2017 yılının sonundan beri birçok yatırımcının yanında analistlerin, yatırım şirketlerinin dikkatini çekti. Sanal para birimi Bitcoin (BTC) kimi piyasa uzmanlarına göre geleceğin alternatif bir para birimi olma özelliğini taşırken, kimi uzmanlara göre ise ‘istenmeyen varlık’ olarak nitelendirildi. Dijital para birimi BTC,  günümüzdeki finansal sistemin görmezden gelmeye çalıştığı yeni bir deneysel teknoloji özelliğini barındırırken; henüz şartlarda yasalarla tam olarak desteklenmeyen bir para birimi olduğunu da unutmamalıyız.

Kripto para birimi BTC Dolar, Euro, Türk Lirası ve Sterlin gibi reel para birimlerine benzer şekilde günlük hayatımızdaki alışveriş ortamlarında ve internet üzerinden alışveriş yapabileceğimiz bir para birimi olma özelliğindedir.
BTC’nin ilk çıktığı zamanı kısaca anlatmak gerekirse, 2008 yılında yaşanan küresel ekonomi krizinden sonra Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi ya da kişiler tarafından deneysel olarak ortaya çıkmıştır.

Dijital para birimi BTC, Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi ya da kişiler tarafından protokol olarak yayınlanırken; bu yayınlanan protokole göre, Bitcoin’lerin yatırımcılar arasındaki veri paylaşım ağını esas alan, hiçbir otorite tarafından kontrol edilemeyen, üçüncül müdahalelere karşı korumalı bağımsız bir para birimi olarak yaratılmıştır.

Adından sürekli söz ettirmeye devam eden en popüler para birimi olan BTC ile ilgili çok ünlü yatırımcılar ve iş adamları zaman zaman iyi haber ve kötü haber niteliğinde tahminlerde bulunuyor.
Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates, popüler sanal para birimi Bitcoin ile ilgili olarak ”Bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmiyorsunuz ve bu yüzden bunun yükselmesini bekleyemezsiniz. Bu bir tür ‘daha büyük aptal teorisi’ tarzında bir yatırımdır” şeklinde öngörüde bulundu.

Uluslararası Para Fonu (IMF) eski Başkanı Kenneth Rogoff, dijital para birimi BTC ile ilgili verdiği bir röportajda; sanal para biriminin 10 yıl sonra 100 bin olmak yerine, 100 dolar olacağını tahmininde bulundu.
Ünlü risk sermayedarı ve milyarder Tim Draper, verdiği bir röportajda kripto para biriminin 2022 yılına geldiğimizde Bitcoin’in 250 bin dolara kadar yükseleceği tahmininde bulundu. Ünlü risk sermayedarı ve milyarder Draper, HotmailSkype ve benzeri platformlara en başta yatırım yapmasıyla öne çıkıyor.

Dünyanın ilk Bitcoin milyarder ikizleri olarak tarihe geçen Winklevoss’lardan Cameron Winklevoss, 10 ile 20 yıllık zaman aralığında dijital para birimi BTC’nin 320 bin dolar seviyesine tırmanacağını belirtti.
Kripto para birimi BTC fiyatları zaman zaman her iki yönde de sert hareketlerini sürdürürken; Bitcoin boğası ve kripto para fonu Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 2019 Mayıs tarihinde Bitcoin’in fiyatı için 20 bin dolar seviyesine yükseleceği tahminini tekrarladı. Bu tahmininin ne zaman gerçekleşeceği konusunda ise; 18 ay içerisinde Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine ulaşacağını belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.