Bitcoin Kaç Para?

Bitcoin Kaç Para?

Bitci.com
Bitci.com
2079 kez okundu

Bitcoin kaç para? Bitcoin kaç TL? Bitcoin kaç Lira? Bitcoin ne kadar? Bitcoin fiyat ne kadar? Bitcoin fiyat bugün ne kadar? Bitcoin USD? Bitcoin dolar? Bitcoin TL? Son zamanların en çok popüler konularından biri de kuşkusuz sanal para birimleri ve tabii ki kripto para birimlerinin en popüleri Bitcoin… Bitcoin kaç para?… Bitcoin ne kadar? İşte dijital para biriminde son durum ve uzmanların beklentileri…

Bitcoin kaç para? Bitcoin (BTC) bu yazıyı hazırladığımız sıralarda 53 bin 219 TL seviyesinde hareket ederken; BTC fiyatı dünkü fiyata göre yüzde 2.35 oranında değer kaybetmiş bulunuyor. BTC, sahip olduğu piyasa hacmiyle kripto para piyasasının yaklaşık yüzde 57’sini oluştururken; sahip olduğu piyasa hacmi ise yaklaşık olarak 163 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Yatırımcılar ‘Bitcoin kaç para? ‘ sorusuna arama motorunu kullanarak kolaylıkla ulaşabilir. Ayrıca internet üzerinden takip edilebilecek çeşitli platformlardan da anlık ya da gecikmeli olarak ‘ Bitcoin kaç para? ‘ sorularına en doğru yanıtı bulabilirler.

BTC 2017 yılı Aralık ayında tüm zamanların rekorunu kırarak, 1 Bitcoin’in değeri 20 bin doların üzerini gördü. Dijital para birimi BTC’nin tarihi rekoru döneminde çok daha popüler bir hale gelerek çok sayıda yeni yatırımcı kazandı. Ancak dijital para birimi yatırımcıların beklentilerinin aksine sonrasında yükselişini sürdüremeyerek sert bir şekilde düşüşe geçti.

BTC yaşadığı sert düşüşlerin ardından 3 bin 200 doların altına kadar gerilerken, son aylarda yeniden yönünü yukarı çevirdi. Dijital para dünyasında yeniden tüm dikkatleri üzerine toplayan BTC yakın zamanda 9 bin doların üzerini görürken, 2019 yılının rekorunu kırdı. 

Kripto para birimi BTC ortaya çıktığı zamanı kısaca anlatmak gerekirse, 2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krizinden hemen sonra, Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi ve ya kişiler tarafından deneysel olarak yapıldı. 2009 yılında da ilk kripto para birimi BTC ortaya çıktı.

Djital para birimi BTC, bu kişi ya da kişiler tarafından protokol olarak yayınlanırken;  bu yayınlanan protokole göre, BTC’lerin yatırımcılar arasındaki veri paylaşım ağını esas alan, herhangi merkezi bulunmayan ve bir otorite tarafından kontrol edilemeyen bağımsız bir para birimi olarak ortaya çıkmıştır. BTC, ortaya çıktığı tarihten kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde küresel finansal düzene karşı tırmanışa geçti.

Bitcoin’de Ayı Piyasası Bitti Mi?

Kripto para birimleri çok kötü bir 2018 yılı geçirdikten sonra 2019 yılında kayıplarını gidermek için çabalıyor.
Dijital para birimi BTC 2019 yılının ilk yarısında fiyatını 4 bin dolardan 8 bin dolara çıkarmak gibi yükselişe geçerken fiyatını ikiye katladı. En popüler kripto para biriminin bu yükselişinde, küresel teknoloji devlerinin ve büyük perakendecilerin Bitcoin ile ilgilenmesinin etkili olduğu düşüncesi hakim…

Eski Wall Street bankacısı, kirpto para birimi BTC’nin uzun süren ayı piyasasının henüz bitmemiş olabileceği konusunda yatırımcılarını uyardı.
Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan‘ın eski finansal analisti Tone Vays, BTC ve kripto para işlemleriyle ilgili olarak mülakat verdi. Vays, verdiği bu mükalatta “BTC ve kripto para sektörüne dışarıdan çok fazla bir para girdiğini düşünmüyorum” şeklinde bir değerlendirme yaparak dijital para yatırımcılarına son dönemde yaşanan ralliye güvenmemeleri konusunda uyardı.

JP Morgan’ın eski finansal analisti Vays ayrıca, “Herkesin bir miktar Bitcoin‘i bulunması gerektiği” şeklinde daha önceki verdiği görüşünü tekrarlarken ve “Mevcut durumda en popüler para birimi BTC’nin 2 bin doların altına inemeyecektir” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.