Bitcoin İnvesting

Bitcoin İnvesting

Bitci.com
Bitci.com
1623 kez okundu

Nedir bu Bitcoin? Bu soru herkesin merak ettği ve cevabını sıklıkla aradığı bir soru. Kısaca anlatmak gerekirse Bitcoin Dijital olarak yaratılmış bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz olmasından dolayı hiçbir kuruma bağlı olmadığı gibi kişinin kontrolünde değildir. Dijital olmasından dolayı bildiğmiz paralar gibi basılan bir yapıda değildir. Üretimi bilgisayarlar tarafından yapılır. Bu makinalar işlemler çözerek Bitcoin üretirler.Buna Bitcoin madenciliği diyoruz.

Bitcoin‘İn en önemli özelliği yazımın başında da dediğim gibi merkezi olmayan bir kripto para olması.Bunun kısaca anlamı herhangi bir bankanın veya şirket Bitcoin‘e müdahale edemez ve onu yönetemez. Ayrıca Bitcoin kullanarak aynı dolar ve euro gibi dijital ortamdan birşeyler alabiliriz. Böyle müthiş bir düşüncesin arkasında kim var? Satoshi Nakamoto isimli yazılımcı veya bir grup geliştirici Bitcoin‘i yarattı. Arkasındaki asıl fikir ise merkeziyetsiz, düşük transfer ücreti ile transfer edilebilien bir kripto para birimi yaratmaktı. Nakamoto’nun kimliği hakkında hala net bir bilgi olmasada Bitcoin fikrinin temel dayanağı Cyberpunk isimli bir grubun düşüncelerinden gelmektedir. Buda akıllara bu ekipten birinin ve birkaç kişinin Bitcoin‘i yaratmış olabileceğini getiriyor.

Bitcoin İnvesting

Fiziksel bir şekilde üretilmediği ve merkeziyetsiz oluşu Bitcoin‘i bankaların kontrolüne olması engeller. İlk olarak Bilgisayarlar tarafından çıkarılan Bitcoin daha sonraları Asic Miner denilen özel madencilik makinaları ile üretimeye başlandı. Bitcoin‘in üretim açısından belli bir sınırı vardır. Madenciler sadece 21 milyon Bitcoin yaratabilirler. Bunlar daha sonra küçük parçalara bölünebilir ve bu miktar yüz milyonda bir oranında oluşur. Bu birime Satoshi diyoruz.

Bitcoin investing yani Bitcoin yatırımı yapmak istiyorsak nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle madencilik yaparak Bitcoin üretebilirsiniz. Yanlız bu işlemde elektrik gideri ve oluşturacağınız sistemin gücünü iyi bir şekilde optimize etmeniz gerekebilir. Ürettiğiniz miktar size kar yerine zarar getiriyorsa madencilik yerine Bitcoin satın almak daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Bitcoin investing yaapmadan önce yatırım yapacağınız miktar gözden çıkarabileceğiniz bir rakam olsun. Fiyatları, grafikleri ve ünlü kripto analistlerinin yorumlarını dikkate alın. Bu yardımlar ile ne zaman almalı ve ne zaman satmalı gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz

Bitcoin ve kripto paralarına yatırımı kripto borsalar vasıtasıyla yapabiliyorsunuz. Türkiyeni en iyive en güvenli kripto para borsası www.bitci.com‘a hemen ücret ödemeden üye olup Bitcoin investing yani yatırım yapabilirsiniz. Bunun için borsa menüsünden Btc’ye tıklayıp belirlediğiniz miktarda Bitcoin satın alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.