Bitcoin Grafik

Bitcoin Grafik

Bitci.com
Bitci.com
7653 kez okundu

Yaklaşık 20 senelik bir geçmişe sahip Bitcoin… İlk çıktığından teknik olarak analizi yapılamayan ancak geçtiğimi 20 sene içerisinde oluşturduğu datalarla ve Bitcoin grafik sayesinde geleceğe yönelik tahminleri ve analizleri yapılabilen bir enstrüman haline geldi.

Uzmanlar ve analistler için bir yatırım enstrümanının analizinde en çok kullanılan araçtır grafikler. Aslında kısaca analizi yapılan o enstrümana ait geçmişteki fiyat hareketlerinin bir nevi geleceğe uyarlanması olarak tanımlanabilen teknik analiz. İşte bu tanım altında Bitcoin grafik de kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin ile ilgili geleceğe yönelik tahminlerin yapılmasında yardımcı olur yatırımcısına.

Aslında sadece Bitcoin için değil diğer analizi yapılan tüm yatırım araçları için de geçerli bir kuraldır bu… Çok yalınlaştırılmış bir örnekle açıklayalım isterseniz. Örneğin bir yatırım enstrümanı için fiyatını 10 birimi olarak belirleyelim. Ve geçmiş fiyat hareketlerinde bu fiyatı ve üzerini görmüş olduğunu varsayalım. Analist ya da yorumcu geçmişte o yatırım enstrümanının bu fiyat ve çevresinde nasıl hareket ettiğini gözlemler ilk olarak. Ve bu hareketleri kısmen de olsa geleceğe uyarlar. Aslında teknik analizin mantığı en basit anlamıyla buna dayanır. Bitcoin grafik de tamamen bu mantık üzerine çalışarak yatırımcısına ya da analistine geleceğe yönelik beklentiler konusunda yardımcı olur.

İşte bu noktada dataların doğruluğu ve güvenilirliği ön plana çıkıyor. Hız, doğruluk ve güvenilirlik temelleri üzerine kurulu bitci.com sitesinde bulunan grafikler yatırımcılar açısından yol gösterici nitelik taşımaktadır. Sadece Bitcoin grafiği değil potansiyel kazanç grafikleri de yatırımcılara bir avantaj sağlamaktadır. Bunun için Bitci.com sitesinde yer alan Bitcoin grafik ve bu grafik üzerinde kullanılması muhtemel araçlar yatırımcıların iyi bir analiz yapması için kullanımına sunulmuştur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.