Bitcoin Gold (BTG)

Bitcoin Gold (BTG)

Bitci.com
Bitci.com
2700 kez okundu

Bitcoin Gold; Geçmiş zamanda ilk sanal para birimi olan Bitcoin‘in hızlı bir şekilde değer kaybetmesi, Bitcoin Cash ile Bitcoin arasında sert rüzgarlar esmesine yol açmıştır. Bu olaylar sonrasında Bitcoin’i yeniden merkeziyetsiz olarak kullanmak isteyen bir topluluk, Bitcoin arzusunu hard fork yani mecburi çatallaşma ile BTG adında yeni bir sanal para birimi üretti. Bitcoin Gold’un sembolü ise BTG’dir.

Sanal para birimi Bitcoin Gold’un en temel amacı, ilk sanal para birimi Bitcoin’den daha güvenilir ve daha iyi bir kripto para birimi olmaktır. BTG bu amaç ile kripto para piyasasına giriş yaparken, ASIC olarak da adlandırılan madenci makinelerine karşı dayanıklı olabilecek şekilde dizayn edildi. Gold Proof of Work algoritmasıyla Equihash algoritmasını kullanmaktadır.

Bitcoin Gold’un sloganı ‘Make Bitcoin Decentralized Again yani ‘Bitcoin’i Tekrar Merkezsiz Yapın’dır.

Bitcoin Gold Madenciliği

Sanal para birimiBitcoin Gold’un başında bulunan isim Jack Liao, aynı zamanda LightningASIC şirketinin de CEO’su konumundadır. Hong Kong merkezli LightningASIC, sanal para cihazları üretiyor. Ürettikleri cihazların arasında çoklu GPU’lu madencilik ünitesi de bulunuyor. Yani Bitcoin Gold’un piyasada olması LightningASIC şirketine iki durumda fayda sağlıyor: Hong Kong merkezli şirket hem yeni altcoin’i kendi kazabilir hem de madencilere kendi makinelerini satabilir. Yani, Bitcoin Gold, ticari faydadan da besleniyor.

Bitcoin Gold Nasıl Alınır

Bitcoin Gold, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Bitcoin Gold alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında BTG’ye tıklayın.

7-    BTG alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Bitcoin Gold ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitcoin Gold Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Bitcoin, hard fork’u yani mecburi çatallaşma ile ortaya çıkan Bitcoin Gold da, hemen hemen her kripto para birimi gibi sert fiyat hareketleri yaşamıştır. BTG, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (04.08.2019) 17.35 dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin satın almak için hemen www.bitci.com‘a hiçbir ekstra ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden BTG seçerek belirlediğimiz sayıda BTG satın alımı yapabilirsiniz.

Ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra 2017 yılı Kasım ayında 286 dolar seviyesinin üzerini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin Gold, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (04.08.2019) 17.35 dolar seviyesinde hareket ediyor. BTG, dünkü fiyatına göre ise yüzde 3.44 oranında aşağıda hareket ediyor.

1 Bitcoin Gold Kaç TL ve Kaç Dolar?

17,5 milyon coin dolaşım arzına ve maksimum 21 milyon coin arzına sahip olan Bitcoin Gold’un TL değerine baktığımızda, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (04.08.2019) 97.42 TL seviyesinde hareket ediyor. Bitcoin Gold satın almak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden BTG seçerek istediğimiz sayıda BTGalımı yapabilirsiniz.

Bitcoin Gold’un en temel amacı, Bitcoin’den daha güvenilir ve daha iyi bir kripto para birimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (04.08.2019) 17.35 dolar seviyesinde hareket ediyor. BTG, dünkü fiyatına göre ise ortalama yüzde 3.44 oranında aşağıda bulunuyor.  www.bitci.com‘a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden BTG seçip belirlediğiniz miktarda Bitcoin Gold alımı yapabilirsiniz.

Bitcoin Gold Satın Al

Bitcoin Gold,sahibi olmak için dijital para birimi işlemi yapan borsalara üye olmanız gerekmektedir. Ancak işlem yapacağınız kripto para borsa platformunu seçerken güvenilir ve saygın bir platformu seçmeye özen göstermenizi sonrasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına öneririz. Bitcoin Gold sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay sanal para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Bitcoin Gold Türkiye ve Borsası

Bitcoin Gold veya başka bir sanal para birimi sahibi olmak için bir sanal para borsası platformuna hemen üye olmanız gerekecektir. Sonrasında ise üye olduğunuz sanal para borsasından istediğiniz sanal para birimi işlemi yapabilirsiniz. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com‘a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda sanal para birimi satın alabilirsiniz.

Dünyadaki birçok kripto para borsasında olduğu gibi Türkiye’de yer alan kripto para borsalarında da Bitcoin Gold işlemi yapılmaktadır. Bu sanal para birimi borsa platformları üzerinden alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sanal para birimi borsa platformlarında yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen BTG’yi Türkiye’de güvenilir altyapısı ve yatırımcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com‘dan satın alabilirsiniz.

Bitcoin Gold Türkiye

Dünyadaki birçok kripto para borsasında olduğu gibi Türkiye’de yer alan kripto para borsalarında da Bitcoin Gold işlemi yapılmaktadır. Bu sanal para birimi borsa platformları üzerinden alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sanal para birimi borsa platformlarında yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen BTG’yi Türkiye’de güvenilir altyapısı ve yatırımcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com‘dan satın alabilirsiniz.

Bitcoin Gold Analiz ve Grafik

Bitcoin Gold, sahibi olmak isteyen kişiler, her geçen zamanda web sitesi üzerinde yer alan analizleri takip ederek yatırım yapmadan önce yatırım kararı alma konusunda faydalı olacaktır. Kripto para dünyasında ismi öne çıkmış analistlerin analizlerini takip etmeniz ve değerlendirmeniz de yatrıım kararı alma noktasında fikir verici olacaktır.

Ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra 2017 yılı Kasım ayında 286 dolar seviyesinin üzerini görerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin Gold’a yatırım yapmayı planlıyorsanız öncesinde geçmiş fiyat hareketlerini ve dip, zirve noktalarını analiz etmeniz yatırım kararı almanıza yardımcı olacaktır.

Bitcoin Gold Nasıl Üretilir?

BTG’nin başında bulunan Jack Liao, aynı zamanda LightningASIC şirketinin de CEO’sudur. Hong Kong merkezli LightningASIC şirketi ise sanal para cihazları üretiyor. Ürettikleri makinelerin arasında çoklu GPU’lu madencilik üniteleri de bulunmakta… Yani, Hong Kong merkezli şirket hem yeni altcoin’i kendi kazabilir hem de madencilere kendi makinelerini satabilir.

Bitcoin Gold Forum ve Haber

Dijtal paraların konuşulduğu sayısız forum sitesi varken, bu forum sitelerinde yatırımcılar fikir alış verişi yaparak yatırım yapma konusunda karar verebiliyor.

Sanal para piyasasıyla ilgili haber akışları ve yeni gelişmelerin sanal para değerleri üzerinde etkili olduğunu takip ediyoruz. Bitcoin Gold sahibi olmak isteyen yatırımcıların BTG haberlerini yakinen takip etmeleri yatırımlarına yön vermek açısından yararlı olacaktır.

Bitcoin Gold Nereden Alınır?

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Bitcoin Gold ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.