Bitcoin Forum

Bitcoin Forum

Bitci.com
Bitci.com
5984 kez okundu

Bitcoin Forum, Bitcoin Forum Türkçe, Bitcoin Forum Türkiye… Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin nedir? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? Bitcoin geleceğin para birimi olacak mı? Bitcoin forum sitelerinde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Bitcoin Forum… 2008 yılı dünya ekonomik krizinden sonra ortaya çıkan en popüler sanal para birimi olan Bitcoin (BTC), ortaya çıkışından bu güne yaşadığı aşağı ve yukarı yönlü sert fiyat hareketleriyle birçok kişinin dikkatini çekiyor. Piyasa uzmanları, ünlü yatırım kuruluşları, dev şirketler ve hatta hükümetler dahi BTC ile ilgili öngörüde bulunurken; zaman geçtikçe bu yapılan öngörüler sıklaştı. Dolayısıyla kripto para yatırımcıları da birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmak için çeşitli grupları ve Bitcoin forumları takip etmeye başladı.

Dijital para yatırımcıları, Bitcoin Forum olarak oluşturulan birçok başlık altında fikir alışverişlerinde ve paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Bu Bitcoin Forum siteleri kripto para yatırımcıları için oldukça faydalı platformlar olsalar da, sanal para dünyasına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların herhangi bir maddi kayıp yaşamamaları için Bitcoin Forum sitelerinde paylaşımda bulunurken dikkatli olmaları faydalarına olacaktır. Dijital para birimi yatırımcıları Bitcoin Forum sitelerinde etkileşimde bulunurken herhangi bir yanlış yönlendirme veya dolandırıcılık durumlarına karşı oldukça dikkatli olmalı.

Sanal para yatırımcıları, BTC alım satımı yapmak için BTC borsalarını kullanıyor. Bu Bitcoin borsaları, yatırımcıların ellerinde bulundurdukları BTC’leri satmalarını sağlarken, yatırım yapmak isteyen kişilerin ise BTC alarak birikim yapmalarına yardımcı olur.

Dijtal para platformu BTC borsalarının alışılagelmiş borsalara göre farklılıkları bulunurken, benzer tarafları da bulunmaktadır. Özellikle borsalar ile tasarruf sahipleri arasında herhangi bir aracı kurumun olmaması sebebiyle diğer borsalardan çok daha farklı bir sistemleri vardır. BTC’nin alınıp satıldığı bu platformlarda BTC dışında işlem gören diğer sanal para birimleriyle de alım satım işlemi yapılabilmektedir.

BTC borsasında işlem yapabilmeniz için öncelikle ilgili platformda bir hesap oluşturmanız gerekir. Böylece Bitcoin borsası üzerinde kripto para birimi BTC alım satımı gerçekleştirirken açtığınız hesap üzerinde bulunan para kullanılmaktadır. Bu borsa üzerinden yaptığınız işlem sonrasında Bitcoin cüzdanınıza Bitcoin (BTC) aktarılır ve sonrasında istediğiniz zaman satım işlemi yapabilirsiniz. Yani bir kişi hangi kripto para birimleriyle ilgili alım satım işlemi yapmak istiyorsa, o kripto para birimlerini borsasında bulunduran platformuna üye olunmasına dikkat etmek gerekir.

Bitcoin 20 Bin Doları Görebilir

Finansal danışmanlık şirketi Canaccord Genuity, BTC fiyatının 2021 yılında 20 bin dolar seviyesini görebileceği tahmininde bulundu.

Finansal danışmanlık şirketi, yaptığı analizini geçmiş dönemde BTC fiyatlarında yaşanan fiyat artış ve azalış çevirimlerinden çıkardığı hareket modellerine dayandırıyor. Bahsi geçen analiz daha önce 2011-2015 ve 2015-2019 yılları arasını kapsayan dörder yıllık dönemlerde yaşanan fiyat hareketleri baz alınarak yapıldı.

Finansal danışmanlık şirketi Canaccord Genuity, BTC fiyatlarıyla ilgili yaptığı analiz ile ilgili yaptığı değerlendirmede, BTC madenciliğinde her 210 bin blok başına düşen ödüldeki yüzde 50 gerçekleşen azalışın yaklaşık 4 yıl süre zarfında gerçekleştiğinden hareketle, bu döngüleri 4 yıllık süreleri göz önüne alarak analiz ettiklerini belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.