Bitcoin Ekşi

Bitcoin Ekşi

Bitci.com
Bitci.com
2685 kez okundu

Bitcoin ekşi, Bitcoin yorum, Bitcoin forum… Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? Bitcoin geleceğin para birimi olacak mı? Bu bunun gibi onlarca açılmış başlık ve yorumlara bitcoin ekşi’de yer alıyor.

Bitcoin ekşi… Kripto para birimi yatırımcıları, Bitcoin ekşi sözlük sitesinde oluşturulan onlarca başlık altında ilgili konu yorumlarından, paylaşımlarından bilgi sahibi olabilirken; aynı zamanda kararsız kaldıkları yatırımlarını nasıl yönlendirecekleri konusunda da fikir alabilirler. Bitcoin ekşi altında yer alan başlık ve yorumlar kripto para yatırımcıları için oldukça faydalı alanlar olsalar da, sanal para dünyasına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların herhangi bir maddi kayıp yaşamamaları için yatırım kararı vermeden önce iyice düşünmeli. Dijital para birimi yatırımcıları Bitcoin ekşi platformunda etkileşimde bulunurken herhangi bir yanlış yönlendirme durumlarına karşı oldukça dikkatli olmalı.

2008 yılında yaşanan dünya ekonomik krizinden sonra ortaya çıkan Bitcoin (BTC), ortaya çıkışından bu güne yaşadığı sert fiyat hareketleri ile birçok yatırımcının dikkatini çekti ve çekmeye de devam ediyor. Piyasa uzmanları, dev şirketler, ünlü yatırım kuruluşları ve hatta hükümetler dahi BTC ile ilgili tahminde bulunurken; zaman içerisinde BTC’nin geleceği ile ilgili yapılan bu tahminler çoğaldı. Dolayısıyla kripto para yatırımcıları, birbirleriyle daha fazla etkileşimde bulunarak fikir alışverişi yapmak için çeşitli grupları, forumları ve Bitcoin ekşi’yi takip etmeye başladı.

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin ekşi altında oluşturulan birçok başlık altında fikir alışverişlerinde ve paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Bu Bitcoin ekşi altında bulunan başlıklar kripto para yatırımcıları için oldukça faydalı alanlar olsalar da, sanal para dünyasına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların herhangi bir maddi kayıp yaşamamaları için Bitcoin ekşi altındaki paylaşımlardan faydalanırken dikkatli olmaları faydalarına olacaktır. 

Kripto para kurları, dünyada finansal, ekonomik ve politik gelişmeler gibi birçok faktörden etkilenirken, bu haberlere göre zaman zaman aşağı ve yukarı yönde sert hareket edebiliyor. Bu tarz durumdan en çok etkilenen dijital para birimleri genel olarak BTC, EthereumBitcoin CashLitecoin ve Ripple oldu.

Sanal para birimleri arasında, piyasa hacminin yaklaşık yüzde 59’unu ilk ve en popüler sanal para birimi BTC oluştururken, piyasa hacminin kalanını ise diğer en popüler sanal para birimleri olan Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ve Litecoin oluşturuyor.

BTC 2020’de 100 Bin Dolar Olabilir

Kripto para dünyasının profesyonel trader ve teknik grafik gurusu Peter Brandt, BTC için dördüncü parabolik aşamanın başladığı iddiasında bulundu. Trader ve teknik grafik gurusu Brandt, BTC’nin hedefinin 100 bin dolar olduğunu söylerken, 45 yıldır süren finans hayatında BTC dışında başka hiçbir piyasanın bu şekilde parabolik hareket etmediğini söylüyor. Ona göre BTC şimdiye kadar benzeri olmayan bir piyasa. Parabolik süren hareketin devam etmesi durumunda BTC 2020 yılının ilk çeyreğine kadar 100 bin dolara ulaşabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.