Bitcoin Değeri

Bitcoin Değeri

Bitci.com
Bitci.com
1111 kez okundu

Sembolü ฿ ve kısaltması BTC olan Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto isimli bir kişi veya topluluk tarafından oluşturulmuştur. Daha sonra Avustralyalı bilişim insanı Craig Wright kendisinin Satoshi olduğunu iddia etmiş ama bu tam anlamıyla kanıtlanamıştır. Resmi olarak kabul edilmeyen Bitcoin aynen bir para birimi olarak kullanılmaktadır.Bildiğimiz paralar gibi fiziksel anlamda bir yapısı bulunmayan Bitcoin Dijital bir varlıktır. Bu sebeple kripto para birimidir. En büyük özelliği merkezi bir yapında olmaması ve teknoloji olarak diğer para birimlerinden farklı bir yapıda olmasındandır. Merkeziyetsiz olarak kişiler arası para transferi gerçekleştirebilmektedir.

Bitcoin hiçbir devlet veya hükümetin kontrolü altında değildir. Temelinde Blockchain teknolojisi yatan bu sistemi tam olarak bilmek çin Blockchain teknolojisine hakim olmak gerekir. Nedir bu blockchain? Bu teknoloji bir ağdır. Tüm para transferlerinin tutulduğu yerdir. Burdaki en büyük fark ise deftere benzer bu zincirin tüm ağ üzerinde tutulmuş olmasıdır. Böylelikle bu defter daha güvenlikli bir yapıya bürünmüş olur. Kaybolan herhangi bir noka ağın içiinde saklanmaktadır. Blockchain içinde veriler değiştirilemez. Bitcoin kullanarak yaptığınız işlemlerin dönüşümü yoktur. Bundan dolayı tanımadığınız veya güven duymadığınız kişiler ile bitcoin ticaretine girmeyin.

Bitcoin Aynı değerli madenler gibi değerli bir varlıktır. Bir üretim sınırı vardır. 21 milyon adet olduğunda üretim duracaktır. Bitcoin madenciliği günden güne zorlaşmaktadır.Bunun sebebi üretildikçe zorlul seviyesi artan bir sisteme sahip oluşu. Bitcoin değeri az bir zamanda anlaşılamayacak kadar yükselip düşebilmektedir. Bu doğrultuda Birikimler genelde bitcoin olarak tutulamaz ve riskli bir varlık sınıfına girmektedir.

www.bitci.com‘a hiçbir ücret ödemeden hemen üye olarak Bitcoin Değerini takip ededebilirsiniz. Ayrıca Borsa menüsünden belirlediğiniz miktarda Bitcoin satın alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.