Bitcoin Cüzdan

Bitcoin Cüzdan

Bitci.com
Bitci.com
2989 kez okundu

Kripto paraların yaygınlamaşı beraberinde güvenlikle ilgili sorunlarıda beraberinde getirdi. En kolay yoldan söylemek gerekirse bitcoin cüzdan veya kripto para cüzdanları size tam anlamıyla kontrolü veren bir teknolojidir. Bu cüzdan güvenlik seviyesinin üst düzeyde olmasının yanında hızlı olmasıylada önem taşır. Şifreleme sistemi ile çalışan bu cüzdanlar yirmi dört kelimemeden oluşan bir şifreden oluşur. Bitcoin merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Bununla beraber kullanıcıya ait sorumlukluklar da ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi yedek alınması. Burda kullanıcı kendisi cüzdanın yedeklemesini yapar. Bunun dışında güvenlik konusunda da kullanan kişiye bir çok önemli görev düşer.

Cüzdan 5 farklı biçimde karşımıza  çıkıyor. Bunlardan kağıt cüzdan olarak geçen tür güvenlik açısından maksimum koruma sağlar. Bunun dışında Usb belleğe benzeyen cüzdan türüne donanım denir. Bunların dışında mobil, bulut teknolojisi ve bilgisayarımıza indirdiğimiz cüzdanda kullanabileceğimiz türlerdir.

Ödemesini gerçekleştirdiniz işlemlerin takip edilmemesini istiyorsanız bitcoin cüzdanlarını kullanmanız gerekmektedir.Kullanıcının güvenlik açısından yapması gereken önemli şeylerden birisi bu cüzdanların şifresini kimseyle paylaşmamasıdır. Özellikle donanımsal cüzdanları kaydebetmeniz durumunda bunu bulan kişi siber saldırı konusunda uzman bir kişiyse şifrenizi kırabilir ve bütün kripto paranızı çalabilir. Bunun olmamasını istiyorsanız cüzdanınızı iyi koruyun ve şifrelerinizi çok iyi koruyun.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.