Bitcoin Çeviri

Bitcoin Çeviri

Bitci.com
Bitci.com
3683 kez okundu

Bitcoin çeviri Bitcoin dönüştürmek, Döviz çevirici, Bitcoin dolar, Bitcoin TL, Bitcoin nedir? Bitcoin fiyatları yükselir mi? Bitcoin fiyatları düşer mi? Ortaya çıktığı zamandan bu güne en çok konuşulan yatırım araçlarından biri de tabii ki kripto para birimi Bitcoin

Bitcoin çeviri… Kimi uzmanlar tarafından geleceğin yeni para birimi olarak nitelendirilen kripto para birimi Bitcoin, her geçen gün yatırımcı sayısını artırmaya devam ediyor. Bitcoin satın almak isteyen yatırımcılar satın alacakları platforma göre, Bitcoin çeviri araçlarını kullanarak kendi hesaplarını yapabilir ve işleme buna göre başlayabilir. Her para birimine göre Bitcoin çeviri yapabileceğiniz çok sayıda internet sitesi ve uygulama bulunuyor; önerimiz herhangi bir hata olmaması adına Bitcoin çeviri aracını kullanacağınız site güvenir ve saygın sitelerden biri olması…

Bitcoin (BTC) birkaç ay öncesine kadar düşüş eğilimini sürdürürken, yakın zamanda yeniden yönünü yukarı çevirdi. Sanal para birimi BTC 11 bin dolar seviyesinin üzerini görürken, Mart 2018 tarihinden beri en yüksek seviyeye ulaştı ve son 15 ayın en yüksek değerine gördü. Bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda dijital para birimi BTC 10 bin 896 dolardan işlem görürken; BTC dünkü fiyatına göre yüzde 1.37 oranında değer kaybetmiş görünüyor. Buna bağlı olarak BTC’nin sanal para dünyasındaki piyasa hacmi 191 milyar doları aşarken, bu rakam dijital para dünyasındaki piyasa hacminin yüzde 59’unu oluşturuyor.

İlk ve en popüler para birimi olan BTC, 2017 yılının Aralık ayında oldukça dikkat çekici bir şekilde yükselirken; Bitcoin’nin değeri 20 bin doları aştı ve ortaya çıkışından bu güne en yüksek seviyeyi gördü. Bu dikkat çekici yükselişten sonra BTC bütün ilgileri üzerine toplarken, geçen her zamanda yeni yatırımcı sayısını artırdı. Ancak djital para birimi BTC bu rekor seviyelerdeki yükselişini sürdüremeyerek sert şekilde geriledi ve 3 bin 200 dolar seviyesine kadar düştü.

Tahmini Doğru Çıkan Analistten Yeni Öngörü

Yatırım şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan Anthony Pompliano, BTC’nin 2021 yılının sonuna kadar 100 bin dolara kadar yükseleceği öngörüsünde bulundu. Pompliano, daha önce yaptığı öngörüsünde dijital para birimi BTC’nin yeniden yükselişe geçmeden önce 3 bin dolar seviyesine kadar gerileyeceğini doğru şekilde öngördü.
Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden biri olan Pompliano, artan talep ve tedarik sözleşmeleriyle birlikte BTC değerinin 2021 yılının sonuna kadar arz ve talep ekonomisi temelinde 100 bin dolara kadar yükseleceğini belirtiyor.

Sanal para birimi BTC’yi talep edenler tarafında büyük ölçekli kurumlar, çoklu ETF (borsa yatırım fonu) ve perakende ürün onayları, küresel bazda yaşanan istikrarsızlık, geleneksel piyasalarda çeşitli sebeplerden yaşanan performans eksilmesi ve devletler tarafından ekonomilerin, piyasaların ve para primlerinin sık sık manipüle edilmesi gibi etkenler yer almaktadır.

Arz tarafında ise 2020 yılının mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülündeki yarılanma yer alıyor. Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, öngörüsü için yüzde 70-75 arasında bir güven veriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.