Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)

Bitci.com
Bitci.com
1959 kez okundu

Bitcoin Nedir

Bitcoin ilk kripto para birimi olurken, 2008 yılında yaşanan küresel ekonomi krizinden sonra Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi ya da kişiler tarafından deneysel olarak başlatıldı. Bitcoin, 2009’da halka açık ağ olarak kullanıma başlarken, daha sonra ilk başarılı kriptolu yani şifreli para birimi olarak ‘Birinci nesil blockchain’ olarak isimlendirildi.

Bitcoin’i reel para birimlerinden ayıran özelliği herhangi bir merkez bankasıyla ya da resmi bir kuruluşla ilişkisinin bulunmaması ve hükümetlerin Bitcoin üzerinde herhangi bir hakim gücünün olmamasıdır. Çünkü ilk ve en popüler sanal para birimi olan Bitcoin bir ülkenin yönetim kuruluşlarının kontrolünde değil, kendi ağının kontrolünde üretilmektedir.

Bitcoin’in kısaltması BTC sembolü ise ฿ olarak belirlenmiştir.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin madenciliği, Bitcoin üretim işine verilen addır. Günümüzde çoğu ülkenin ve finans devinin kullandığı Blockchain yani blok zincir ismi verilen bu algoritma başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine de kaynaklık ediyor. 2009 yılında açık kaynak kodları yayınlanan Blockchain, sanal para birimlerinin ev ortamında bile üretilmesine imkan sağlıyor.

Belli algoritmalarla çalışan madencilik makinelerinde kripto para birimlerinden üreterek yüksek kazançlar elde edilebilir. Ancak bu madencilik makinelerinden satın almayı düşünen yatırımcıların elektrik kullanım miktarına ve güvenliklerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Çünkü sanal para birimi üretmek için cihazlar tarafından üretilen binlerce veriyi süzmek gerekiyor. Bu yapılan iş de çok yüksek enerji harcanmasını gerektiriyor.

Bitcoin Nasıl Alınır

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.Bitcoin alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuylamüşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1- Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2- Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikonatıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3- Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.comsitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesinegiriş işlemini gerçekleştirin

4- ‘Hesap Onay Yönetimi; bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurupbu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5- Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapınve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRYbulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6- Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında BTC‘ye tıklayın.

7- BTC alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatındanalmak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emriotomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internetsitesinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitcoin Ne Kadar

İlk kripto para birimi olan Bitcoin, 2017 yılı Aralık ayında eşine az rastlanır bir hızla yükselerek tarihirekorunu kırarken, Bitcoin 20 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Bitcoin, daha sonra piyasadakibeklentilerin aksine sert gerileyerek, 3 bin 200 doların altına kadar geriledi. Bitcoin bu yazıyıhazırladığımız zamanda (26.07.2019) 9 bin 841 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyat

2017 yılı Aralık ayında 20 bin doların üzerini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin bir süredir yatay bir seyir izlerken geçtiğimiz son aylarda yeniden hareketlendi. Bitcoin haziran ayı içerisinde 14 bin dolara kadar yükselirken, sanal para birimi bu yazıyı hazırladığımız zamanda (25.07.2019) 9 bin 841 dolardan işlem görüyor. Bitcoin satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden BTC seçerek belirlediğimiz sayıda BTC satın alımı yapabilirsiniz.

1 Bitcoin Kaç TL

2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krizden sonra ortaya çıkan ilk sana para birimi olan Bitcoin 2017 yılı Aralık ayında 20 bin doların üzerini görerek tarihi rekorunu kırdı. Bitcoin bu yazıyı hazırladığımız sıralarda 1 Bitcoin kaç TL olarak baktığımızda 55 bin 950 seviyesinde hareket ederken, önceki güne göre yüzde 1.09 seviyesinde değer kaybetmiş görünüyor. Bitcoin sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com’a hiç bir ek ücret ödemeden üye olarak, borsa menüsünden BTC seçerek istediğiniz sayıda BTC alımı yapabilirsiniz.

Bitcoin Kaç Dolar

İlk ve en popüler kripto para birimi olma özelliğine sahip olan Bitcoin kaç dolar? Bu yazıyı hazırladığımız zaman 1 Bitcoin 9 bin 841 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız. www.bitci.com’a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden BTC seçip belirlediğiniz miktarda Bitcoin alımı yapabilirsiniz.

Bitcoin Satın Al

En popüler para birimi olan Bitcoin’i kripto para borsalarından alım ve satım işlemini yapabilirsiniz. Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası olan www.bitci.com üzerinden alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Borsası

Bitcoin’in ilk çıktığı günden bu güne kripto para borsalarının sayısı her geçen zamanda artarken; sanal para birimi yatırımcıları sanal para alım ve satım işlemi için bu borsaları kullanırlar. Bitcoin, kripto para dünyasında en çok işlem yapılan sanal para birimidir. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com’a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para alabilirsiniz.

Bitcoin Grafik

İlk dijital para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen sanal para birimi yatırımcılarının, yatırım yapmadan önce yatırım yapmayı düşündükleri kripto para biriminin geçmiş grafiklerini incelemeleri faydalarına olacaktır. Yatırımcılar böylece Bitcoin’in geçmiş zamanda yaşanan fiyat hareketlerini ve bunun yanında dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olarak yatırımlarına yön vermek konusunda bilgi sahibi olabilir.

Bitcoin Türkiye

Bitcoin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok yatırımcının ilgisini çekerek, yatırımcı sayısını her geçen zamanda artırmaya devam etmiştir. Sanal para borsalarında yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Bitcoin’i Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com’dan satın alabilirsiniz.

Bitcoin Analiz

Her yatırım enstrümanında olduğu gibi Bitcoin’e de yatırım yapmadan önce özellikle tanınmış analistlerin teknik analizlerini yakinen takip etmeniz faydanıza olacaktır. Tanınmış analistlerin teknik analizlerini takip etmeniz yatırımlarınıza yön vermeniz konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bitcoin Nasıl Üretilir

Bitcoin madenciliği yaparak BTC üretebilirsiniz. Belli algoritmalarla çalışan madencilik makinelerinde sanal para üreterek yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu madencilik cihazlarından satın almayı düşünen kişilerin elektrik kullanım miktarına ve güvenliklerine özen göstermeleri gerekir.

Bitcoin Forum

Sanal para birimi yatırımcıları birbirleri ile iletişim kurabilmek ve bilgi paylaşımı yapabilmek için çeşitli web sitelerinde bulunan forum sitelerini takip edip, aktif olarak kullanmaktadır. Bitcoin bu forum sitelerinde en çok konuşulan sanal para birimlerinden biridir. Bu forum sitelerinin yatırımcılara faydaları olduğu gibi herhangi bir zarara uğramamak için fikir alışverişlerinde dikkatli olmak gerekir.

Bitcoin Haber

Zaman zaman eşine az rastlanır fiyat hareketleri yaşayan Bitcoin, her geçen gün yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Yaşanan bu fiyat hareketlerinde kripto para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin de etkisi görülmektedir. Bu sebeple sanal para dünyasına yatırım yapan ve yatırım yapmayı düşünen kişilerin haber akışlarını ve son gelişmeleri takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Bitcoin Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.