Bitcoin Analiz

Bitcoin Analiz

Bitci.com
Bitci.com
4185 kez okundu

Bitcoin AnalizBitcoin analizi nasıl yapılır? Bitcoin analizi nereden takip edilmeli? Bitcoin nedir? Bitcoin fiyatları yükselecek mi? Bitcoin fiyatları düşecek mi? Bu yazımızda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz…

Bitcoin analizi yaparak ya da Bitcoin analizi yapan kişilerin paylaşımlarını takip ederek kripto paranın fiyat beklentileri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Bitcoin analizi yapan birçok stratejist ve kurum bulunmakta… Yatırımlara yön vermeden önce bu kişi ve kurumların Bitcoin analiz ve raporlarından faydalanabilirsiniz. Ancak takip edeceğiniz, fikirlerine ve raporlarına göre yatırımlarınızı şekillendirebileceğiniz kişi ve kurumları seçmekte oldukça dikkatli olmanızı ve iyi bir şekilde araştırmanızı öneririz.

Bitcoin (BTC), Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi tarafından çıkarılmış bir sanal para birimidir. Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi buluşunu 2008 ekonomik küresel kriz sonrasında yayınladı ve 2009 yılında BTC’yi açık kaynak kodlu uygulama olarak yayına koydu. Oluşturulan bu sistem eşler arası çalışırken, BTC yatırımcıları arada herhangi bir aracı olmadan direkt işlem yapabilir. Oluşturulan bu sistemin bir deposu veya bir yöneticisi olmadığı için ABD Maliye Bakanlığı Bitcoin’e merkezi olmayan sanal para adını vermiştir. BTC, kripto paralar arasında en popüler ve en büyük olan para birimi olup; geleneksel maliye sistemi dışında olan alternatif finansın bir yatırım enstrümanıdır.

Bitcoin Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

1- Kripto teknolojiler geleceği şekillendiriyor: Bitcoin ve diğer kripto paralar, kullanıcılara merkezi olmayan blockchain yani blok zinciri altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Yapılan tüm işlemlerin şifrelenerek koruma altına alındığı bu altyapı, devlet veya herhangi bir banka tarafından kontrol edilip denetlenemiyor. İşlemlerin aracı bir kurum olmadan, direkt olarak yatırımcılar arasında yapılması, transfer işlemlerindeki kesintileri en düşük seviyeye indiriyor. Devletlerin yaptığı yeni düzenlemeler sayesinde kripto para birimlerinin kullanım alanı genişliyor. Bankalar bu yeni teknolojiyi kendi ödeme sistemlerine dahil ederken, Facebook gibi teknoloji devleri kendi sanal para birimlerini çıkarmak için çalışıyor.

2- İyi yapılan ihtiyaç analizi kazanç getiriyor: Kullanıcıların, BTC piyasalarında oldukça dikkatli davranmaları gerekiyor. Fiyatlarda yaşanan hızlı değişimler, kısa vadeli planlar yapan kullanıcıların kaybetme olasılığını yükseltiyor. Bu sebeple sanal paraya yatırım yapmak isteyen kullanıcıların, sektöre yönelik ihtiyaçları iyi analiz etmesi faydalarına olacaktır. Dijital paranın düşük miktarlarda ve iyi analiz edilerek alınması, hızlı fiyat değişimlerine karşı yatırımcısını koruyacaktır.

3- Profesyonellerle çalışmak güvenliği artırıyor: Sanal paraların devlet veya bankaların kontrolünde olmadığı için, yatırımcıların yatırım yapacakları para biriminin güvenliğini çok iyi bir şekilde araştırması gerekiyor. Diğer tüm yatırım enstrümanlarında olduğu gibi kripto paralarda da kullanıcıların sistem güvenliği hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekiyor. Yapılan yeni düzenlemeler gelişen teknolojiyle birlikte, kullanıcıların dijital dünyadaki güvenlik seviyesini sürekli artırıyor. Yine de yatırımcıların oldukça dikkatli olması alım satım işlemi yaparken profesyonellerle çalışmayı tercih etmesi gerekiyor.

4- Güncellemeleri takip etmeyen fırsatları kaçırıyor: Dijital para piyasaları, yapıları gereği günden güne büyük değişimler yaşıyor. Teknoloji devlerinden birinin yeni bir blockchain yani blok zinciri ekibi kurması bile sektördeki dengeleri değiştirebiliyor. Bu sebeple dijital para yatırımcılarının tüm gelişmeleri, blok zinciri teknolojilerindeki yenilikleri ve devlet destekli düzenlemeleri anbean takip etmeleri gerekiyor. Bu koşulları sağlayan yatırımcılar, kullanıcıların neye ihtiyaç duyduğunu iyi analiz ederek, başarı potansiyeline sahip girişimlere herkesten önce yatırım yapma şansı yakalıyor. 

5- Uzun vadeli düşünenler kazanıyor: Devletler, bankalar, finans kuruluşları ve teknoloji devleri sanal paralarla yapılan işlemlerin iyileştirilmesi için ortak projelerde çalışıyor. Sayısı sürekli artan devlet düzenlemeleri, bankaların blok zinciri teknolojisini kendi süreçlerine uygulaması ve teknoloji devlerinin yeni blockchain ekipleri kurmaları gibi gelişmeler, Bitcoin ve diğer tüm dijital paraların önümüzdeki yıllarda da gündemden düşmeyeceğini gösteriyor. Sanal paraya yatırım yapmayı düşünenler, zamanın getireceği yenilikler karşısında sabırlı olmalı ve alım-satım yapacakları zamanı buna göre planlamaları gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.