Bitcoin Al

Bitcoin Al

Bitci.com
Bitci.com
1642 kez okundu

Bitcoin için yaratılan ilk dijital para diyebiliriz. Merkezi olmayan bir kripto para olan Bitcoin peer to peer dedidiğimiz eşler arası teknolojisi ile çalışıyor. Sembolü BTC olan bu kripto para Satoshi Nakamoto isiml birkişi veya grup tarafından çıkarıldı. Bitcoin ağının bağlı oldu sisteme Blockchain diyoruz. Dağıltışmış defter olan Blockchain işlermlerin listesini tutar ve yapılan işlemler blok lar halinde Blockchain yaratır. Yapılan tüm işlemlerin kaydının tutulduğu Blockchain de kullanıcılar hesaplar arasında ne kadar işlem yapıldığını görebilirler. Yanlız şifreli oldukları için hesap sahiplerinin kimliğini asla bilemeyiz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Bitcoin merkezi olmayan bir yapıdadır. Buda onun bağımsız olmasını sağlar. Hükümetler ve para dünyasına ait merkezier Bitcoin’e hiçbir baskı uyguluyamaz ve kontrol edemez. Bitcoin kişiler arasında yaratılan bir ağ olarak yaratıldığından hızlı ve güvenli bir şekilde para transferi yapabilirsiniz. Peki nasıl ve nerden Bitcoin satın alabiliriz. Bu artık çok kolay ve basit bir işlem Öncelikle;

Bitci.com web sitesine kayıt olup anında Türk Lirası ile bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım var;

1-Bitci.com‘a hemen üye olun

Siteye girdikten sonra kayıt ekranına mobil telefonunuzu, isminiz, soyadınızı ve e-mail adresinizi yazarak bitci.com’a üye olun. Bu adım  ile kripto paralarınızı en üst düzey koruma ile saklayacağınız hesabınız aktif  hale geliyor.

Hemen üye olabileceğiniz bölüm

2- Yapılan bu işlemden sonra geriye kalan doğum tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgilerini onaylamak. Bundan sonraki adımlar ile artık size sunulacak hesap bilgileri ile hesabınıza para yollayabilirsiniz.

3- Borsa menüsünde sol üst kısımda TRY kısmına girip alt kısımdaki BTC bölümüne tıklayın.

4- BTC Alış bölümüne istenilen fiyatı yazarak alış isteği verebilir ya da pazar fiyatından bitcoin satın almak  istiyorsanız miktar bölümünden bu emri uygulayabilirsiniz.

Tebrikler! Artık sizin de Bitcoin‘iniz var…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.