Bitci, önde gelen stablecoin Euro Tether’i (EURT) listeledi

Bitci, önde gelen stablecoin Euro Tether’i (EURT) listeledi

Bitci.com
Bitci.com
469 kez okundu

Kripto para borsası Bitci, 2023 hedeflerine yönelik stratejik hamlelerini uygulamaya geçirmeye devam ediyor. Bu yıl birçok listeleme girişimini başarıyla tamamlayan Bitci, şimdi de Euro Tether’i listelediğini duyurdu.

Kripto para piyasalarındaki faaliyetleri doğrultusunda kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunmayı hedefleyen Bitci, Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekebilecek önemli bir listeleme gerçekleştirdi. Borsa, yaptığı resmî açıklamada, euronun sahipliğini temsil etmesiyle bilinen ve önde gelen bir stablecoin olan Euro Tether’i listelediğini açıkladı.

Yılın ilk çeyreğinden itibaren yaptığı listeleme hamleleriyle kullanıcılarının trading ortamını çeşitlendirmeyi sürdüren Bitci, yeni listelemeyle birlikte Türkiye’deki kullanıcıların yerel paraları üzerinden euronun dijital haline erişmelerini sağlıyor. Euro Tether, euroya bire bir oranında bağlı bir stablecoin olarak hem dünya genelindeki kullanıcılar adına euronun dijital temsilini sağlıyor hem de yeni bir işlem yöntemi sunuyor.

Kullanıcılar, stablecoinler’in avantajlarından faydalanabiliyor

Euro Tether listelemesinin yatırımcılar açısından önemli bir adım olduğunu belirten Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün,Kripto para piyasalarında işlem yapan her kullanıcı işlem risklerini minimize etmek adına alternatifler arıyor. Bu amaçla hareket eden birçok kullanıcı da kişisel portföy yönetiminde stablecoinler’in avantajlarından faydalanabiliyor. Euro Tether, euro fiyatına endeksli olması nedeniyle, yabancı para birimleri üzerinden işlem yapmaya ilgi duyan kullanıcıları cezbetme potansiyeline sahip bir dijital trading aracı olarak öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca böylesi bir yatırım alternatifinin, kripto paralar aracılığıyla euro ile trading imkânı sunduğunun altını çizen Ahmet Onur Yeygün, “Euro Tether’in ekosistemdeki konumu finansal teknolojilerin geleceğine ilişkin önemli sinyaller veriyor. 2023 planlamalarımız doğrultusunda tamamlanan bu listelemenin, Bitci kullanıcılarına daha gelişmiş bir trading atmosferi sunması bakımından ciddi bir adım olduğunu düşünüyoruz.” diye ekledi.

Önemli Not:

Bu duyuru, EUR₮ satış teklifi veya satın alma teklifinin isteği değildir. Tether Limited ve Tether International Limited, yalnızca hizmet koşullarına uygun olarak EUR₮ satışı yapacak veya yeniden alacaktır. Hizmet koşulları hakkında daha fazla bilgi için tether.to/en/legal adresinden erişilebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.