Bitci, haziran boyunca USDT/TRY işlemlerinden komisyon almayacak

Bitci, haziran boyunca USDT/TRY işlemlerinden komisyon almayacak

Bitci.com
Bitci.com
539 kez okundu

Günümüz dünyasında Amerikan doları en yaygın para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para piyasalarının gelişimiyle birlikte yatırımcılar stablecoinler ile dolar ihtiyaçlarını borsalar üzerinden karşılayabiliyor. Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci, kullanıcılarının dolar alım satımlarını kolaylaştırmak amacıyla dolara endeksli en yaygın stabilcoinler’den olan USDT özelinde yeni bir kampanya başlattı. Borsa bu kapsamda haziran ayı boyunca USDT/TRY alım satımlarından komisyon almayacak. Bitci’nin yaptığı açıklamaya göre 30 Haziran 2023 saat 23.59’a kadar USDT/TRY işlem çiftinde komisyon oranları piyasa yapıcı yüzde 0, piyasa alıcı yüzde 0 olarak uygulanacak.

USDT/TRY işlemlerinden komisyon almamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Stablecoinler’in kripto para piyasalarındaki yerinin sağlamlaşmasıyla kripto para borsaları dijital olarak gerçekleştirilen dolar alım satımlarında geleneksel finans kuruluşlarına önemli bir alternatif oluşturuyor. İlerleyen dönemde başta dolara endeksli coinler olmak üzere döviz alım satımının büyük çoğunluğunun borsalar üzerinden gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Biz de Bitci olarak, kullanıcılarımıza USDT alım satımlarını kripto para borsalarından kolayca yapılabileceğini göstermek amacıyla 0 komisyon kampanyamızı başlattık.” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.