Bitci, 2023’ün İlk Yarısında Pazar Payını 12 Kat Arttırdı!

Bitci, 2023’ün İlk Yarısında Pazar Payını 12 Kat Arttırdı!

Bitci.com
Bitci.com
568 kez okundu

Yatırımcıların sıklıkla kullandığı takip platformu Coingecko, Türkiye menşeili kripto para borsalarına dair araştırma raporunu yayınladı. Araştırmacılar, ülkemizde faaliyet gösteren yerli alım-satım platformlarının pazar payları üzerine bir inceleme yaptı.

Ocak 2022’den itibaren son bir buçuk yılı analiz eden uzmanlar, en hızlı büyüyen kripto borsasının Bitci olduğunu tespit etti. Platformun 2022 senesinde ortalama %0,9 olan pazar payı kısa süre içinde %12’ye ulaştı. Söz konusu değişim, Bitci borsasının payını kısa sürede %1200’den fazla arttığını ortaya koyuyor.

Rakiplerine kıyasla çok daha genç olan kripto para alım-satım platformunun büyüme eğilimi yeni bir boğa piyasası başladığı takdirde katlanarak devam edebilir. Bitci, son veriler ile birlikte ülkemizin en büyük 3. kripto borsası oldu.

Geçtiğimiz günlerde 10. yaşını dolduran yerli borsa BtcTurk %36,9 pazar payı ile ikinci sırayı alırken Paribu ise %50,5 oran ile en büyük yerli alım-satım platformu ünvanını elde etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.