Bir Bitcoin Kaç Dolar?

Bir Bitcoin Kaç Dolar?

Bitci.com
Bitci.com
3929 kez okundu

Bir Bitcoin kaç dolar? Bitcoin kaç dolar? 1 Bitcoin kaç dolar? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? ? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl satılır? Kirpto para dünyasının önde gelen isimlerinden bazıları Bitcoin’in pek ömrünün kalmadığını düşünürken, bazıları ise Bitcoin’in geleceğin yeni para birimi oluğu öngörüsünde bulunuyor. Bir Bitcoin kaç dolar? İşte kripto para biriminde son durum ve beklentiler…

Bir Bitcoin kaç dolar? Ortaya çıktığı ilk günden beri aşağı ve yukarı yönlü sert fiyat hareketleriyle gündemden hiç düşmeyen Bitcon (BTC), her geçen gün yatırımcı sayısını artırıyor. Kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz aylara kadar düşük seviyelerde hareket ederken, son aylarda yeniden yönünü yukarı çevirdi. BTC fiyatları 11 bin doları aşarken 2018 yılı Mart ayından beri en yüksek seviyeyi gördü. Bitcoin’in piyasa hacmi ise 191 milyar dolara aşarak; sanal para dünyasındaki piyasa hacmi oranını yüzde 59’a yükseltti. Bu yazıyı yazdığımız sıralarda “ Bir Bitcoin kaç dolar “ sorusunu arama motoruna yazan kullanıcılar 11 bin 271 dolardan işlem gördüğü bilgisine ulaşıyor. BTC, dünkü fiyatına göre ise yüzde 3.20 oranında değer kazanmış görünüyor.

En popüler kripto para birimi olan BTC, ilk ortaya çıktığı günden bu güne eşine az rastlanır fiyat hareketleriyle finans piyasasının gündemden hiç düşmedi. Dijital para birimi BTC, yukarı yönlü en sert yükselişini akıl almaz bir hızla 2017 yılı Aralık ayında gerçekleştirdi. Ortaya çıkan ilk dijital para birimi olan BTC bu zamanda 20 bin doların üzerine çıkarak tarihinin en yüksek seviyesini gördü.

Sanal para dünyasındaki öngörüleri dikkatle takip edilen piyasa uzmanları, sanal para birimi BTC’de yaşanan bu sert tırmanışı kripto para biriminin gelecek zamanda finans piyasalarında daha büyük oranda kabul görecek bir para birimi olacağı beklentisine bağladı. Beklentinin aksine daha sonra sanal para birimi BTC tarihi zirvesinden hızla gerilemeye başladı ve bir Bitcoin 3 bin 200 dolar seviyesine kadar düştü.

Bitcoin 100 Bin Dolar Seviyesine Yükselebilir

ThinkMarkets analisti Naeem Aslam, verdiği bir röportajda en popüler sanal para birimi BTC’nin önümüzdeki boğa koşusunda 60 bin dolar ile 100 bin dolar arasında yükselebileceği şeklinde değerlendirdi.
ThinkMarkets analisti Aslam’ın öngörüsüne göre; BTC’nin yaşanan yükselişinin arkasında kurumsal yatırımcıların da katkısı bulunuyor ve yakın zamanda bu katkı BTC’nin 20 bin dolar ile 50 bin dolar seviyesine yükselmesine sebep olabilir. Tecrübeli analist Aslam, BTC’nin öncelikle 20 bin doları aşması gerektiğini ve tarihi rekorunu yenileyerek yatırımcılara daha fazlasının mümkün olduğunu göstermesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

Yeni tarihi rekor sonrası 50 bin dolar seviyesinin de kırılması, BTC için artık geri dönüşü zor olan bir seviyeye gidişatı garantileyebilir ve bir Bitcoin 100 bin dolar seviyesine kadar yükselebilir.

Birçok kripto para uzmanına göre BTC için boğa piyasası resmen başlamış olsa da, yatırımcılar için hala temkinli olmakta fayda var gibi görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.