BinaryX (BNX) Nedir?

BinaryX (BNX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2422 kez okundu

BinaryX, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde oynayarak kazanılan bir oyun olan CyberDragon’un arkasındaki projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Binaryx BNX nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

BinaryX (BNX) Nedir?

Başlangıçta merkeziyetsiz bir türev ticaret protokolüydü. Ancak sonra GameFi sektöründeki gelişime uyum sağlamak için konseptini değiştirdi. Şu anda ise DeFi öğelerine sahip klasik bir MMORPG olan Cyber Dragon isimli bir metaverse oyunu üzerine çalışmaktadır. En yaratıcı GameFi projesi olmak ve blok zincir oyun sektörüne yenilikler getirmeyi hedeflemektedir.

BinaryX’in arkasındaki geliştiricilerin kimliği belirsizdir. Ancak ekibin blok zincir konusunda deneyimli kişiler olduğunu düşünülmektedir. Ekibin, farklı borsalarda 100 milyon dolardan fazla varlığı yönetme konusunda deneyime sahip olduğu varsayılmaktadır.

Cyber Dragon Nedir?

Cyber Dragon, Binance Smart Chain’e dayalı online (çevrimiçi) bir oyundur. Oyuncular kahraman toplayabilir, kahramanlarının seviyelerini yükseltebilir ve nadir eşyaları toplayabilir. 

Oyun, oyuncuların sadece oyunu oynayarak gelir elde edebilecekleri çift tokenli ekonomik sisteme sahiptir. Oyunun son zorluğu, “ultimate boss” Cyber Dragon’u mağlup etmektir. Oyuncular tarafından ödenecek tokenler ise Cyber Dragon’un hazinesini oluşturmaktadır.

BinaryX ekibi, oyun etrafında dönen farklı oyun senaryolarıyla oyuncuları çekmeyi amaçlamaktadır. Oyuncular, oyun içi para birimi olan altını kullanarak seviye atlanabilecek bir karakter yaratır. Oyuncular, günlük maceraları tamamlayarak veya günlük madencilik yaparak oyun içi para birimi altını elde edebilmektedir. Bir karakterin seviyesini yükseltmek, karakterin temel özelliklerini artırmasa da savaş kabiliyetini yükseltir ve madencilik hızını arttırır.

Cyber Dragon’da Hangi Karakterler Vardır?

Oyuncuların seçebileceği beş karakter sınıfı vardır. O karakter sınıfları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Savaşçı: Koruyucu görevi görmektedir. En yüksek güce sahiptir. Takım arkadaşlarını korur.
  • Rogue: Hasardan kaçınma konusunda iyidir. Takımı için ekipman çalıp altın elde edebilmektedir.
  • Mage:  Büyücüler, en yüksek ruh ve zeka gelişimine sahiptir ve sihirli ekipman yaratma gücüne sahiptir. Herhangi bir kalkan ya da zırh kullanamaz.
  • Şövalye: Diğer Takım üyelerine bonus verebilen “aura” becerilerine sahip bir dövüşçüdür. Bununla birlikte muharebe etkinliği konusunda güçlü değildir.
  • Korucu: Rakiple karşı yay kullanır ve ekibinin tuzaklardan kaçmasına yardımcı olmaktadır.

BNX Tokeni Nedir?

BNX, BinaryX’in yönetim tokenidir. Token sahipleri topluluk yönetimine katılabilir ve platformla ilgili önemli kararlarda oy kullanabilmektedir.

Ayrıca oyun kahramanı yaratmak, nadir ekipmanlar oluşturmak ve Cyber Dragon zindanlarına meydan okumak gibi oyunun bazı temel işlemlerinde BXN tokenini kullanmak gerekmektedir.

BinaryX’in (BNX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BinaryX (BNX) maksimum arzı 21,000,000 BNX, toplam arzı ise 2,219,376 BNX’tir. Dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

BinaryX’in (BNX) şu anda piyasa işlem gördüğü fiyat 38,20$’dır. Ancak Kasım 2021’de 225,40$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.