Binance Coin Kaç TL?

Binance Coin Kaç TL?

Bitci.com
Bitci.com
3671 kez okundu

Dünyanın hacim alanında en büyük kripto para borsası olan Binance kuruluşunun üzerinden çok az bir süre geçmesinin ardından günlük milyar dolarların üzerinde şlem hacimlerine ulaştı. Bu büyüme 2018 ilk çeyreğinde 148 senelik Alman bankasından daha fazla kar etmeyi başardı. Binance her gün daha fazla değerlenen bir şirket olma yolunda ilerlemekte. Binance’in bu kadar popüler olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de BNB Coin ile alım satımlarda indirime gitmesi.

Projenin başında BNB toplam token sayısı 200 milyon olarak kararlaştırıldı. Bu Token’lerin yarısı Binance ICO’sunda satılırken %40’ı Binance ekibinde ve %10’u da melek yatırımcılarında kaldı. Binance coin’e odaklanan yatırımcılar hemen  yüksek miktarda BNB alarak tokena olan güvenlerini gösterdiler. Bunların arasında Bitcoin.com CEO’su Roger Ver de yer alıyordu.

BNB ilk olarak 25 Temmuz 2017’de piyasaya sürüldü. O tarihte fiyatı 0.11 dolardı. Eylül ayında Binance’in de şriket olarak popüler olmasıyla fiyatı 2 doları gördü ve bundan sonra yaptığı  düzeltme rakam 1 ile 2 dolar arasında devam etti. 2017 yılında  token’lerin yakılması BNB fiyatını etkilemedi ve BNB çıkışını yavaşça sürdürdü. Binance  2018 ocak ayında 1,821,586 BNB yaktı ve BNB fiyatı 24 dolara fırladı. Bunun sonrasında fiyat olarak değişkenlikle göstersede  BNB bu yazının kaleme alındığı tarihte (29.09.2019)  20 dolardan işlem görmekte. BNB’nin piyasa değeri şu anda 3.8 milyar dolar. Piyasa değeri olarak en yüksek 7. kripto para sıralamasında yer almakta.

Şu anda piyasada yer alan birçok token’in ne kadar gerekli olduğu düşünürken BNB kripto severlerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi olmuş durumda Binance borsasından 50’nin üzerinde kripto para BNB ile alınabilmekte. Özellikle sıklıkla al-sat yapan yatırımcılar için BNB token’i sıklıklıkla kullanıyorlar. Binance Coin, Binance borsasında büyük avantaj sağlamasından dolayı tercih edilmekte BNB ile Binance’da gerçekleştirdiğimiz işlemlerde yüzde 50 daha az komisyon ödüyoruz. Bunun yanında, Binance Coin aldıktan sonra Binance’ın ayarlar sayfasında Using “BNB to pay for fees(50% discount)” seçeneğini tıklayıp etkin hale getirmek gerekli. Binance Coin satın almak istiyorsanız Binace’i kullabilirsiniz

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.