BIDR (BIDR) Nedir?

BIDR (BIDR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1305 kez okundu

Bitci.com olarak bu makalede BIDR Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. BIDR, Binance ve Tokocrypto’nun desteğiyle ortaya çıkmış değeri Endonezya Rupisi’ne eşit olan BEP2 stabil koinidir. Yani 1BIDR’nin değeri 1 IDR’ye (Endonezya Rupisi) eşittir. 1 Endonezya Rupisi ise an itibariyle 0,0010 ABD Doları’na eşittir.

BIDR stabil koini, Tokocrypto tarafından desteklenmektedir. Tokocrypto, bir banka hesabında BIDR’ye eş değer IDR (Endonezya Rupisi) tutmaktadır.

BIDR Token Nedir?

Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş BIDR, bir BEP-2 tokeni olarak adlandırılmaktadır. Destek aldığı Binance ve Tokocrypto borsası dışında Hoo ve Mandala Exchange’te alım satımı yapılmaktadır.

BIDR’ye Neden İhtiyaç Duyulmuştur?

Endonezya nüfus bakımından Çin, Hindistan ve ABD’den sonra dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir. Nüfusu 270 milyonun üzerindedir. Bu nüfüs büyüklüğü, hızla büyüyen kripto para dünyası için önemlidir. Bu BIDR’nin oluşturulma sebebidir. En kalabalık ülkelerden biri, kendi para birimine eşdeğer BIDR sayesinde kripto para işlemleri yapabilmektedir.

BIDR’nin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları

  • Büyük borsalarda listeleme almış bir stabil koindir. Bu sebeple güvenilir stabil koinlerden biri olarak görülmektedir.
  • Büyük ve popüler kripto para birimleriyle direkt olarak takasa açıktır. BIDR/BTC ya da BIDR/USDT gibi.

Dezavantajları

  • Değeri Endonezya Rupisi’ne eşit olduğu için Endonezya ekonomisinde oluşabilecek bir sıkıntı ya da IDR’nin değer kaybı, BIDR’yi doğrudan etkileyebilir.
  • Borsada işlem gören diğer koinler gibi siber saldırı vb. işlemlerle çalınma riski mevcuttur.

BIDR’nin Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre BIDR’nin toplam arzı 18,700,000,000 BIDR’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte BIDR’nin son 24 saatlik ticaret hacmi ise 39,663,156$ olarak belirlenmiştir.

Değeri şu anda 0,00007064$ olan BIDR’nin son dönemde (Aralık 2020) ulaştığı en yüksek değer 0,00007391$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.