Biconomy (BICO) Nedir?

Biconomy (BICO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2386 kez okundu

Biconomy, merkeziyetsiz uygulamalarda kullanıcı katılımını ve deneyimi iyileştirmeyi hedefleyen çok zincirli bir geçiş protokolüdür. Web 3.0 ürünlerini, Web 2.0 ürünler gibi kullanımı kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. Platformun kripto para birimi BICO’dur. Yönetişim tokenidir. Bitci.com olarak bu makalede Bico nedir sorusunu yanıtlayacağız.

Protokolün işbirliği yaptığı yatırım markaları arasında şunlar bulunmaktadır: Fenbushi Capital, Huobi Ventures, Mechanism Capital, Eden Block, CoinFund, BainCapital Ventures, Genblock Capital.

Biconomy (BICO) Nedir?

Biconomy, son kullanıcılar için sorunsuz bir çoklu zincir deneyimi sağlamak için API’ler sağlamaktadır. dApp’ler, kullanıcıların Web 2.0’ın basitliği ve sezgiselliği ile Web 3.0’ın tüm avantajlarından yararlanmaları için platformun ürünlerini kullanmaktadır. Web 3.0 “darboğazını” çözmek için bir altyapı sunmaktadır:

  • Protokoller, kullanıcıları gaz ücreti ödemeden dahil edebilmektedir.
  • Kullanıcılar, kendi seçtikleri bir ERC-20 tokeninde gaz ücreti ödeyebilmektedir.
  • Kullanıcılar, blok zinciri karışıklıklarından kaçınmaktadır.
  • İşlemler daha hızlı şekilde onaylanmaktadır.

Özetle; Biconomy işlem yönetimi ve gaz optimizasyonuna odaklanmaktadır. Gaz maliyetlerini %40’a kadar azaltabilmektedir. Ek olarak gözetim altında olmayan ve gaz açısından verimli bir geçiş ağı saplayıp bunu da geniş ölçekte yapabilmektedir. L2 & EVM uyumlu zincirlere ototmatik bağlanır ve kullanıcısına başarılı işlemler sunmaktadır.

Biconomy’i (BICO) Kimler Kullanmaktadır?

  • Curve Finance: Gazsız BTC depozitoları için Biconomy’i kullanmaktadır. Kullanıcılar, RENBTC ile takas etmek için, gaz ödemeden BTC’lerini dağıtabilmektedir.
  • Perpetual Protocol: Biconomy ile xDAI zincirindeki kullanıcılara gassız işlemler sunmaktadır. Kullanıcılar ayrıca web cüzdanlarındaki RPC url’sini değiştirmeye gerek olmadığı için işlemlerde zorluk yaşamazlar.
  • Decentral Games: Platform gas ücretlerini Biconomy’i kullanarak kaldırmış ve kullanıcılarına bu sayede sorunsuz bir oyun deneyimi sunmaktadır. Oyuncular, oyun içi para birimlerini satın alır ve Decentral Games’in kullandığı Polygon zincirindeki işlemler için MATIC’i hold etmelerine gerek kalmaz.
  • Sapien Network: Bir sosyal blog platformu olarak Biconomy’i kullanır ve bu sayede gazsız işlemlere olanak tanımaktadır. Yeni bloggerlar platformda ücretsiz olarak SPN işlemi yapabilmektedir.

Biconomy’nin (BICO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Biconomy’nin (BICO) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 BICO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 114,812,730 BICO’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 18,248,782$ olan BICO’nun piyasa değeri 135,968,142$’dır.

BICO şu anda 1,18$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 21,45$ seviyesine kadar yükselmiş ve zirve fiyatını görmüştür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.