Beyond Protocol (BP) Nedir?

Beyond Protocol (BP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1300 kez okundu

Beyond Protocol (BP), Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) için merkezi olmayan bir güvenlik katmanı sağlayan blok zinciridir. Bitci.com olarak bu makalede Beyond Protocol (BP) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Beyond Protocol (BP) Nedir?

Nesnelerin interneti (IoT) için merkezi olmayan bir güvenlik katmanı sağlayan blok zinciri şirketidir. IoT; akıllı telefonlardan akıllı saatlere, drone’lara, sensörlere ve daha fazlasına dek dijital çağın çekirdeği haline gelmektedir. Küresel olarak neredeyse her sektörü etkilemiştir.

Beyond Protocol; geliştiricilere IoT sensörleri üzerinde sonsuz uygulamalar oluşturabilecekleri yeni bir araç seti sağlayıp IoT’un bel kemiği olmayı hedeflemektedir. Bu cihazlar ve uygulamalar, daha sonra akıllı sözleşmelerle desteklenen, güvenli ve merkeziyetsiz bir ağa da bağlanabilecektir. Ayrıca protokolün IoT cihazlarına eklenmesi; onları hacklenmeleri muhtemelen imkansız hale getirecektir. Bununla birlikte kripto veya fiat para birimleriyle güvenli ve sorunsuz şekilde karşılıklı ödemeler de yapılabilecektir.

Protokolün kripto para birimi BP’dir. BP tokeni, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen ve ERC 20 standartlarına sahip bir tokendir. Bazı analistler BP’yi “bir sonraki ilk üç coinden biri” ve “Bitcoin’den daha büyük” şeklinde nitelendirmiştir.

Beyond Protocol’un (BP) Kurucusu Kimdir? Partnerleri Kimdir?

Protokolün arkasındaki ekip Standford mühendisleriyle birlikte eski/mevcut IBM, Amazon, Cisco, Qualcomm ve Warner Brothers yöneticilerini içermektedir. Bunun yanında protokol büyük bazı şirketlerle partnerlik ilişkisi içindedir. Bu şirketlerden bazıları şunlardır: Cisco, DoorDash, Stripe, EU ve Huobi. Ek olarak protokolün uzun vadeli ortaklık kurduğu ve BP tokenini elinde tutan bazı ünlüler de bulunmaktadır. O isimler ise şunlardır: Rob Gronkowski, Steve Aoki ve Cage the Elephant.

Beyond Protocol’un (BP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Beyond Protocol’un (BP) maksimum ve toplam arzı 500,00,000 BP’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Diğer yandan BP’nin son 24 saatlik ticaret hacmi ise 312,058$ olarak belirtilmiştir.

BP tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,013$ seviyesinden alıp satılmaktadır. Bununla birlikte Ekim 2021’de 61,79$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.