Bella Protocol (BEL) Nedir?

Bella Protocol (BEL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2939 kez okundu

Bella Protocol, DeFi’deki mevcut sorunları çözerek daha fazla kullanıcının DeFi’ye dahil olmasını amaçlayan protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Bella Protocol (BEL) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Bella Protocol (BEL) Nedir?

Bella Protokolü, tek tık sayesinde kullanıcıların çeşitlil DeFi ürünlerine ulaşabileceği bir protokol olarak tanımlanmaktadır.

Projenin amacı; kullanıcısına çeşitli hizmetlerin olduğu bir DeFi paketi sunmaktadır. Protokolün sunduğu hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır: Lending (Borç verme) protokolü, tasarruf hesabı ve özelleştirilmiş robo-danışman.

Bununla birlikte protokolün ürünleri, her şeyi otomatikleştirebilen, hem yeni hem de yeni kullanıcılara hitap etmesiyle dikkat çekmektedir. Protokol bu hizmetler sayesinde DeFi’nin büyük kitleler arasında hızlıca benimsenmesi amaçlamaktadır.

Ek olarak protokol, bir başka kripto para projesi ARPA ekibi tarafından inşa edilmiştir. Bu sebeple protokolün ARPA topluluğundan kişileri çekmesi ve desteklerini alması beklenmektedir.

Bella Protocol’ün (BEL) Amacı Nedir?

Protokolün amacı, yukarıda bahsettiğimiz gibi DeFi’ye olan ilgiyi artırmak ve DeFi’deki mevcut sorunları çözerek daha çok kişiyi buraya çekmektir.

Protokol, kripto bankacılığını basit ve erişilebilir hale getirmek için çeşitli ürünler sunmaktadır. Bazı blok zincirlerindeki yüksek ücret veya yavaş işlem hızı problemleri, basitleştirilmiş DeFi akıllı portalı sayesinde çözülmeye çalışılmaktadır.

BEL Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi BEL’dir. BEL’in protokol içinde birden fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ödüllendirme: Platformdaki işlemlerde BEL tokeni kullanılacaktır. Bununla birlikte elde edilen BEL’in bir kısmı ise ödüllendirme için kullanılacaktır.
  • İndirimler: Platform, BEL sahiplerine çeşitli indirimler sağlamaktadır. Ücretlerini BEL olarak ödeyen kullanıcılar, platform ürünlerine daha az ücret ödeyerek erişebilecektir.
  • Staking: Dolaşımdaki arzın dengelenmesi için belirli aralıkla kullanıcılara staking şansı verilecektir.
  • Oylama ve Yönetişim: BEL’i stake eden kullanıcılar, platformla ilgili yükseltme vb. kararlarda oy verebilecektir. Yani BEL aynı zamanda bir yönetişim tokenidir.

Bella Protocol’ün (BEL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bella Protocol’ün maksimum ve toplam arzı 100,000,000 BEL’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 56,000,000 BEL’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 22,941,518$ olan projenin piyasa değeri 23,702,344$’dır.

BEL şu anda kripto para borsalarında 0,424143$ seviyesinde işlem görmektedir. Ancak Eylül 2020’de 9,99$’a yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.