BEAM (BEAM) Nedir?

BEAM (BEAM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
4280 kez okundu

BEAM, zarif ve yenilikçi bir Mimblewimble protokolüne temele dayanan yeni nesil gizli bir kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede BEAM Nedir sorusuna detaylı şekilde yanıt vereceğiz.

BEAM’de kullanıcılar gizlilik üzerinde tam kontrole sahiptir. Hangi bilgilerin mevcut olacağına kullanıcılar karar vermektedir. BEAM’de gizli işlemler şişkinliğe neden olmaz. Güvenilir kurulum gerekmez. Bloklar Equihash Proof-of-Work algoritması kullanılarak çıkarılmaktadır. Ek olarak blok zincirde hiçbir adres saklanmaz. Ama gönderici veya alıcı blok zincirinde saklanır.

BEAM (BEAM) Token Nedir?

BEAM, LelantusMW ve Mimblewimble platformlarında çalışmaktadır. Mimblewimble protokolüyle blok zincirdeki şişkinliği azaltıp ölçeklenebilirliği artırmaktadır. Bununla birlikte LelantusMW ile ise anonimlik getirmeyi amaçlar.

BEAM sayesinde yatırımcılar, BEAM’le işleme sundukları varlıkları kendilerinden başkası izlenemez moduna alır. Bu sayede BEAM, kullanıcıların koinleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını amaçlamaktadır. 

BEAM’in (BEAM) Özellikleri Nelerdir?

  • Gizlilik: Güçlü gizlilik için normal gizlilik işlemlerini yada 64 kilobaytlık anonimlik kümesi için anonimlik kümesi işlemlerini seçin.
  • Gizli Varlıklar: Beam blok zincirinde varlıklar oluşturun, işlem ve ticaret yapın.  Blok zincir açısından UTXO (Harcanmamış İşlem Çıktısı), Beam UTXO’dan ayırt edilemez.
  • Atomik Swap’lar ve DEX: Atomik Swap’lar herhangi bir güvenilir taraf olmadan varlıkların değiş tokuşuna izin vermektedir. Şu anda BTC, LTC, QTUM, DASH VE DOGE desteklenmektedir. ETH ve ERC20 tokenleriyla takaslar DEX’te devam etmektedir.
  • Üstün Kullanılabilirlik: Beam Cüzdanları, mobil ve masaüstünde kullanılabilmektedir. Bununla birlikte Beam Cüzdanları biri cüzdanların birbiriyle konuştuğu, diğeriyse gönder-unut işlemi olmak üzere iki tür işlemden yararlanmaktadır.
  • Akıllı Sözleşmeler: WASM yürütmeli Beam Sanal Makinesi, gizli dApp’leri mümkün kılmaktadır.
  • Gizli DeFi: Algoritmik stabil madeni paralar, UniSwap benzeri AMM, NFT tokenleri ve birçok finansal aracın Beam blok zinciri tarafından desteklenmesi bekleyin.

BEAM’in (BEAM) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BEAM toplam 262,800,000 BEAM’lik toplam arza sahiptir. Dolaşımdaki arz ise 106,533,640 BEAM’dir. BEAM’in mevcut fiyatı 0,357692$’dır. Ancak üç yıl önce (Ocak 2019) 10$’ı aşmış ve 10,03$’ı görerek rekor kırmıştır. Projenin piyasa değeri 38,091,941$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.