Badger DAO (BADGER) Nedir?

Badger DAO (BADGER) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
3567 kez okundu

BADGER, Badger DAO’nun yerel yönetim tokenidir. ERC 20 standardına sahiptir. Şu anda Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon’da işlem görmektedir ve yakında Fantom için destek gelmesi beklenmektedir. Bu makalede Bitci.com olarak Badger DAO nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Badger DAO Nedir?

BadgerDAO, Bitcoin’i DeFi’ye getirmek için altyapı kurmaktadır. Platform, Bitcoin’i diğer blok zincirine bağlamayı kolaylaştırmayı ve kullanıcısına getiri kazandırmayı amaçlamaktadır.

BADGER tokenleri kullanıcıya ürün karması, liderlik ve hazine tahsisi ve topluluk girişimleri dahil olmak üzere BadgerDAO’nun yönetiminde oy kullanma hakkı vermektedir.

BADGER, DeFi genelindeki farklı platformlarda stake ödülleri kazanmak ve teminat olarak kullanılmaktadır. BADGER’ı cüzdanınızda tumak ya da bBADGER olarak stake etmek, Badger Boost sisteminin bir parçası olarak Sett Vault’lardaki APY’lerinizi artırmaktadır.

Kullanıcılar, Badger Uygulamasını kullanmanın ve ekosistemimize katmanın bir ödülü olarak BADGER tokenlerini almaktadır. Çoğu durumda, BADGER tokeni kasadaki genel ödül karışımının önemli bir yüzdesini oluşturmaktadır. Çeşitli Sett Vault tarafından yayılan BADGER tokenlerinin miktarı, 12 haftalık bir yönetim oylamasıyla belirlenmektedir.

bRADGER Nedir?

BADGER’ınızı tek varlıklı Sett Vault’a yatırarak aldığınız faiz getiren Vault tokenidir. bRADGER, kasaya yatırılan BADGER’ın bir temsilidir.

bRADGER, BADGER’la kafa kafaya karşılık gelmez. Kasa içinde faiz tahakkuk ettikçe bBADGER’ın değeri BADGER’a karşı atmaktadır.

Badger ve bRADGER’ın Özellikleri Nelerdir?

  • BadgerDAO yönetimi: Protokolün geleceği hakkında öneride bulunup yorum yapılabilmektedir. Ek olarak yatırımcıların oy hakkı da bulunmaktadır.
  • Sett Vaults: bBADGER makbuz tokenini ve talep edebilir ödülleri almak için kullanıcıların BADGER’ı stake etme şansı vardır.
  • Unit Protocol: USDP teminat basımı olarak BADGER ile teminatlandırılmış borç pozisyonu (CPD) oluşturulabilmektedir. (%50 teminat oranı)
  • Sigorta: Ödünç alınma, ödünç verilme ya da teminatlandırma işlemlerine izin vermektedir.
  • Pooltogether: Kullanıcılar, haftalık ödül kazanma ve teşvik olarak POOL (Havuz) tokenlerini alma şansını elde etmek için havuza girebilmektedir.
  • Cream: Kullanıcılar, Cream’den ödünç almak için bBADGER temin edip varlıklarından faiz kazanabilmektedir.

Badger DAO’nun (BADGER) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Badger DAO’nun toplam arzı 21,000,000 BADGER’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 9,961,917 BADGER’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 3,945,301$ olan platformun piyasa değeri 114,041,405$’dır.

BADGER’ın işlem gördüğü mevcut fiyat 11,45$’dır. Ancak Şubat 2021’de 90$ sınırına yaklaşmış ve 89,08$’a ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.