Baby Cake (BABYCAKE) Nedir?

Baby Cake (BABYCAKE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
975 kez okundu

Baby Cake, CAKE’in “ilk yansıma” tokeni” olan bir meme (şaka maksatlı çıkarılmış) tokenidir. Misyonunu DeFi’yi kitlelere ulaştırmak olarak belirlemiştir. Bitci.com olarak bu makalede BABYCAKE Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak BABYCAKE’in özelliklerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Baby Cake (BABYCAKE) Nedir?

Sahiplerinin pasif gelir kaynağı olarak “CAKE” kazanmasına olanak tanıyan projedir. Her işlemden ücretlerin bir kısmını almaktadır. Bu ücretlerle ise tokenleri yeniden dağıtarak sahiplerine geri göndermektedir.

Aracıları ve bankaları finansal piyasalardan çıkarmak için teknolojileri kullanan merkeziyetsiz finans, girilmesi karmaşık bir sistemdir. Baby Cake’in öncelikli amacı, “annelerimizin” dahi bu karmaşık DeFi dünyasını anlamak zorunda kalmadan pasif gelir elde etmek için kullanabilmesidir.

BABYCAKE, yeni bir meme tokeni olmasına rağmen başarılı pazarlama faaliyeti nedeniyle hızlı gelişmiştir. Temmuz 2021’de piyasaya sürülen projenin piyasa değeri Ağustos 2021’de 30 Milyon ABD Doları olarak hesaplanmıştır. Platform, her satış işleminden %15 pay almaktadır. Bu payın %5’i pazarlama bütçesine, %3’ü likidite havuzuna ve %7’si mevcut sahiplere verilmektedir. 

Baby Cake, token sahipleri için farklı bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem sayesinde her altmış dakikada bir ödüller otomatik olarak talep edilmektedir. Ancak bunun için yeterli işlem sayısına ulaşılması gerekmektedir. Ek olarak katılım için minimum 200.000 BABYCAKE sahibi olmak gerekmektedir. Platforma göre bu sistem, tüm BABYCAKE sahipleri için pasif gelir elde etmenin akıllı bir yoludur.

Baby Cake’in (BABYCAKE) Özellikleri Nelerdir?

CAKE tokeni kazanma: Her alış/satış işleminden alınan %7’lik pay sahiplere geri verilmektedir. BABYCAKE’i tutan yatırımcılar, CAKE tokeni elde etme şansına sahip olurlar. Bundan yararlanabilmek için minimum 200,000 BABYCAKE tokenine sahip olmak gerekmektedir.

  • Otomatik olarak ödenen ödüller: Kazandığınız ödüller (CAKE tokeni) otomatik olarak cüzdanınıza aktarılmaktadır. Herhangi bir talepte bulunmanıza gerek yoktur.
  • Büyük pazarlama alanı: Her işlemin %5’i pazarlamada kullanılmaktadır.
  • %1 satış ücreti: Tüm satış işlemleri için ekstra %1’lik ücret uygulanmaktadır. Platforma göre bu swing-trading’i azaltmaya ve balinaların kontrolünü kırmaya yarayacaktır.
  • Güvenli tasarım: Sağlanan likidite, bir yıldan uzun süre DXLock ile kilitlenmektedir. Certik ve TechRate tarafından denetimi yapılmıştır.
  • %3 otomatik likidite havuzu: Her işlemin %3’ü Pancakeswap için likiditeye dönüştürülmektedir. Otomatiktir ve taban fiyat oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

Baby Cake’in (BABYCAKE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Baby Cake’in toplam arz miktarı 100,000,000,000 BABYCAKE’tir. Ancak platformun dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

BABYCAKE şu anda kripto para borsalarında 0,00000265$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Temmuz 2021’de 0,00100686$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.