BaaSid (BAAS) Nedir?

BaaSid (BAAS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
933 kez okundu

BaaSid (BAAS), veri merkezileştirme ve blok zincirine dayalı bir kimlik doğrulama, DID, veri doğrulama, 2FA ve MFA’dır. Bitci.com olarak bu makalede BaaSid (BAAS) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

BaaSid (BAAS) Nedir?

Blockhain-as-a-service (BaaS), blok zinciri uygulamaları oluşturma işindeki şirketler için bulut tabanlı ağların üçüncü taraf oluşturmalarına izin verir ve onları yönetir. Bu üçüncü taraf hizmetleri, hızla gelişen blok zincir dünyasında nispeten yeni bir gelişme olarak tanımlanmaktadır.

BaaS, bir hizmet yazılım modeli olan SaaS’a dayanmaktadır ve ona benzer şekilde çalışmaktadır. Müşterilerin blok zincirinde kendi blok zincirini uygulamalarına oluşturmalarına izin vermektedir. Ayrıca uygulamaları barındırmak ve işletmek için de bulut tabanlı çözümlerden yararlanılmasını sağlamaktadır. Ek olarak bulut tabanlı hizmet sağlayıcı da bir yandan altyapıyı çevik tutup çalışır durumda tutmaya yardımcı olmaktadır.

BaaSid, kullanıcılarına gerekli tüm blok zinciri teknolojisi ve altyapısını bir ücret karşılığında kurmak için hizmet sağlayıcı sunmaktadır. Sağlayıcı oluşturulduktan sonra, istemci için karmaşık olabilecek işlemleri de yönetmeye devam etmektedir. Bu karmaşık olabilecek işlemler arasında kaynak yönetimi ve veri güvenliği gibi önemli konular bulunmaktadır. BaaS operatörü; bant genişliği yönetimi, kaynakların uygun şekilde verilmesi, barındırma ve güvenlik konularında desteğini sunar. Ayrıca operatör sayesinde müşteri, asıl işine yani blok zincirinin işlevselliğini sağlamaya yönelebilmektedir.

BaaSid Ekibi Kimlerden Oluşmaktadır?

Platform “küresel” olarak tanımlanan bir takıma sahiptir. Ekip üyeleri, Asya kıtasından ikamet eden kişilerden oluşmaktadır. Ekip içerisinde şu anda 10’u yarı zamanlı çalışan toplamda 65 kişi yer almaktadır. Ayrıca finans, muhasebe ve hukuk alanlarında 11 uzman kişi BaaSid’i desteklemektedir.

BAAS Token Nedir?

BaaSid’in yerel kripto para birimi BAAS’tır. 2FA, MFA, DID ve çeşitli veri doğrulama hizmetlerinin ödenmesinde BAAS tokeni kullanılmaktadır. Ayrıca platformun DeFi cüzdanına BAAS tokenini yatıran kullanıcılar, çeşitli avantajlar da elde etmektedir.

BaaSid (BAAS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre BaasSid’in (BAAS) toplam arz miktarı 10,000,000,000 BAAS’tır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte BAAS’ın son 24 saatlik ticaret hacmi ise 232,941$ olarak kayıtlara geçmiştir.

BAAS tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00096411$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,027$ seviyesine kadar yükselip kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.