AstroSwap (ASTRO) Nedir?

AstroSwap (ASTRO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1564 kez okundu

AstroSwap (ASTRO), “en sadık blok zinciri topluluğu” olarak nitelendiren Cardano ekosistemi için oluşturulmuş ilk “interstellar” DEX’tir. Bitci.com olarak bu makalede AstroSwap (ASTRO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca ASTRO tokenine ve tokenin mevcut fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

AstroSwap (ASTRO) Nedir?

Velas ağında “devrim niteliğinde” olduğu söylenen bir WagyuSwap (DEX) ile Cardano (ADA) teknolojisi tarafından geliştirilmiş bir DEX’tir. Platformun DEX’ine ek olarak AstroSwap (ASTRO) platformunda stake ve lottery programları da bulunacaktır.

Platform, kullanıcılarına yıldırım hızında borsa seçenekleri (Alım-satım vb.) sunmaktadır. Ayrıca Velas tabanlı bir indirim programına da öncülük ettiğini ifade edilmektedir.

AstroSwap platformunda yetkilendirilen her takas için, başlatıcı işlem ücretlerinin %100’ünü karşılayacak VLX tokenini ödül olarak alacak. Bu seçenek sayesinde AstroSwap’taki alım satım işlemlerinin daha verimli hale gelmesi planlanıyor.

Platformun arkasındaki ekip, net arzın büyük bir kısmını (%45) stake havuzu rezervlerine tahsis etmiştir. Bu sebeple, tüm staking ürünleri için APY (yıllık getiri yüzdesi) kolayca korunabilmektedir. Ayrıca başlangıçta Velas’ta başlatılan ve Cardano’ya da genişleyen platform, altyapısı Solana’ya da dağıtacaktır. Bununla birlikte Etheruem ile %100 uyumlu EVM ve Web 3.0 segmentindeki en popüler cüzdan Metamask kullanıcıları da sisteme dahil edilebilecektir.

ASTRO Nedir?

Platformun temel yer varlığı yani tokeni ASTRO, halihazırda büyük CEX ve DEX’lerde de yer almaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki ADA ve VLX kripto para birimleri, AstroSwap tarafından desteklemektedir. Yani zincir içi ücretleri ödenmesinde bu para birimleri kullanılacaktır.

AstroSwap (ASTRO) Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre AstroSwap (ASTRO) maksimum ve toplam arzı 10,000,000,000 ASTRO’dur. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı 428,462,812 ASTRO’dur. Bununla birlikte ASTRO’nun son 24 saatlik ticaret hacmi 25,244$ olarak belirtilmiştir. Piyasa değeri ise halihazırda 715,412$’dır.

ASTRO tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00167$ seviyesinden işlem görmektedir. Son bir haftada en düşük 0,00166$ seviyesini gören token, en yüksek ise 0,00173$ seviyesini görmüştür. Bununla birlikte ASTRO, tarihi zirvesini Ekim 2021’de görmüş ve 0,522$ seviyesine ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.