Ariva (ARV) Nedir?

Ariva (ARV) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1753 kez okundu

Ariva yakın gelecekte küresel ve yerel turizmle seyahat ağlarında kullanılması için piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Proje sayesinde üyeler, önceki kullanıcıların deneyim ve yorumları ışığında turizm hizmeti sunucularıyla buluşabilecek. Ariva Co. tarafından sunulan platformun tokeni ARV‘ı kullanarak rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilecek. Ek olarak kullanıcılar rezervasyonlarında ve içerik paylaşımlarından kripto para geliri elde edecekler. Platform kendini dünya çapında bir BC2 seyahat ve turizm ağı olarak tanımlamaktadır.

Ariva’nın (ARV) Amacı Nedir?

Ariva yakın gelecekte küresel ve yerel turizm ağlarında işlemleri sorunsuz hale getirmek amacıyla ortaya çıktı. Platformla birlikte dijital ödeme sistemi dünyayı farklılaştıracak. Ticaret daha kolay ve iyi bir hale bürünecek. Turizm ve seyahat sektöründeki yüksek hacimli para transferleri daha düşük maliyetle ve hızlı şekilde gerçekleşecek. Bunun dışında platformun ana hedeflerinden biri ülkelerin yerel para birimlerinin karışıklığını ortadan kaldırmak.

Platforma göre çevrimiçi alıcı ve satıcılar, geleneksel banka sistemi komisyonları ve gizli ücretler için fazla para ödüyorlar. Bununla birlikte kripto para birimleri ise artık hayatımıza girmiş durumda. Düşük işlem ücretleriyle küresel, güvenli, hızlı ve şeffaflar. Sayelerinde web sitelerinde ve mobil uygulamalarda dakikalar içinde bir ödeme ağ geçidi kurmak çok kolay.

Üstelik Ariva platformunun amacı sadece kripto para ticaretine girişmek değil. Bununla birlikte kripto para dünyasında oyun kurallarını değiştiren bir şirket haline gelmeyi hedefliyorlar. Yani özetle Ariva nakit veya banka kartı taşımadan kripto para cüzdanıyla her ülkede güvenle harcanabilen yakın geleceğin turizm kripto birimi olmak istiyor.

Ariva’nın (ARV) Projeleri Nelerdir?

ARV tokeni, Binance Smart Chain ağını kullanan bir BEP20 tokenidir. Ariva ekibi şu anda kendi kripto parasını ve cüzdanını geliştirmek için de çalışıyor ve en geç 2022’nin ilk çeyreğinde bunları piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Ek olarak platformun Ariva World adını verdiği “Dünyanın kripto parayla entegre ilk Global Seyahat ve Turizm” platformu bulunmaktadır. Platform blok zincir teknolojisine dayalı, merkezi olmayan seyahat ve turizm portalı olarak ifade ediliyor. Üyeleri platformda deneyimleri paylaşabilecek ve kripto para ile rezervasyon yapabilecek. Üstelik bunları yaparken de ödül olarak kripto para geliri elde edecek.

Ariva’nın (ARV) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ariva maksimum 100,000,000,000 ARV’lik arza sahiptir. Platformun dolaşımdaki arzı ise 65,396,438,000 ARV’dir. Projenin mevcut fiyatı 0,00043471$’dır. Ancak 11 Ekim 2021’de 0,00242842$’ı görmüştür ve zirve fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.