Ardor (ARDR) Nedir?

Ardor (ARDR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
963 kez okundu

Ardor, “ebeveyn-çocuk” mimarisine sahip çok zincirli bir blok zinciri platformudur. Bitci.com olarak bu Ardor ARDR nedir sorusuna yanıt arayacağız. Bununla birlikte platformun özelliklerine ve fiyatına da değineceğiz.

Ardor (ARDR) Nedir?

Platform kendi deyimiyle blok zinciri şişkinliği, tek token bağımlılığı ve uyumlu blok zinciri çözümlemelerine olan ihtiyaç gibi endüstri sorunlarına çözüm aramaktadır. Platform Ntx teknolojisine dayanmaktadır. Proof-of-Stake konsensüs algoritması sunduğunu belirtmektedir. Ardor’un ilk child (çocuk) zinciri Ignis’tir.

Platform, ölçeklenebilirlik göz önüne alınarak oluşturulmuştur. Platformun kripto para birimi ARDR’dir. Kurumlara blok zincir hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır.

Ntx Nedir?

Ntx, blok zinciri teknolojisinin kullanımını değer aktarımının ötesine taşımak için tasarlanmış ilk Proof-of-Stake’tir. Ek olarak “ikinci nesil” bir kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır.

Ignis Nedir?

Ignis, Ardor platformunun ana child zinciridir. Düşük ücretli günlük işlemler sağlamaktadır. Platformum işlem türleri ve özellikleri Ingis’te mevcuttur. Ayrıca hesap özelliklerini ayarlama ve çoklu imza yapılandırmaları gibi hesaba özel işlevler, yalnızca Ignis tarafından kolaylaştırılmaktadır.

Ardor’un (ARDR) Özellikleri Nelerdir?

  • Proof-of-Stake Konsensüsü

Ardor, %100 Proof-of-Stake konsensüs algoritmasını kullanmaktadır. Bu algoritma, platformun enerji verimli ve pahalı donanımlara bağımlı olmamasını sağlamaktadır. Ardor’u herhangi bir masaüstü veya mobil cihazda kolayca çalışan uygulamalar için uygun hale getirmektedir.

  • Çok Zincirli Platform

Ardor “çocuk” zincirleri, Ardor ekosistemindeki ayrı özelleştirilebilir blok zincirlerdir. Alt zincirlerin kendi yerel tokenleri ve özel kullanım durumları için gerekli tüm yerleşik özellikleri vardır. Child chain işlemleri için gerektiği takdirde işlevsellik, izin veya özel parametreler eklenebilmektedir.

  • Child Chain (Zincir) Birlikte Çalışabilirliği

Ardor, ekosisteminin bir parçası olarak tüm child chain’ler birbirine bağlıdır. Yerel tokenlar, tamamen merkezi olmayan kripto para borsalarında takas edilebilmektedir. Ayrıca varlıklar, hesap özellikleri, para birimleri vb. nesneler ekosistem için küreseldir. Bunlara herhangi bir child chain üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

  • Ölçeklenebilirlik

Ardor’un mimarisi child chain işlemlerinin, ihtiyaç duyulmadığında ve hash’leri ana zincire dahil edildiğinde sistemden kaldırılmasına izin vermektedir. Genel ağ verimini artırmak için farklı alt zincirlerin işlemlerinin paralel işlenmesi araştırılmaktadır.

Ardor’un (ARDR) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere Ardor’un (ARDR) toplam arzı 998,466,231 ARDR’dir ve bu arzın tamamı dolaşımdadır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 15,496,461$ olan projenin piyasa değeri 186,918,806$’dır.

Ardor (ARDR) şu anda 0,187700$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 2,04$ fiyatına yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.