Anyswap (ANY) Nedir?

Anyswap (ANY) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
840 kez okundu

Anyswap, tokenlerin çeşitli platformlardan ticaretinin yapılmasını sağlamak için başlatılan tamamen dağıtılmış bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Anyswap Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Anyswap (ANY) Nedir?

Çapraz token alışverişini ve ticaretini kolaylaştırmak için DeFi alanı ağlarından biridir. Sistem gücünü ECDS Signature Support’tan (imza desteği) almaktadır. Kripto para birimlerinin içlerinde XRP, Litecoin ve Tether’ında bulunduğu çoğunluğu (%95) Anyswap’ı sistemlerine dahil etmiştir.

ANY Tokeni Nedir?

AnySwap’in kripto para birimi ANY’dir. Token, Fusion platformundaki standartları takip eder ve yönetim tokeni olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir yatırımcı, Anyswap ağında çalışan düğümler için oy kullanma hakkına sahiptir.

ANY tokeni aynı zamanda sahiplerine Anyswap DEX’te listelenmek için hangi paraların uygun olduğuna karar verme özgürlüğü vermektedir. Ek olarak, herhangi bir token, sahiplerinin sistemdeki kritik parametrelerde oy kullanmasına ve değişiklik önermesine izin vermektedir.

Anyswap’in (ANY) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Anyswap, Fusion tarafından desteklenmektedir. Fusion Network, varlıkların güvenliği için özel anahtarın birkaç bit’e bölündüğü ve çeşitli ağ düğümleri tarafından yönetildiği özel anahtar parçalama sürecini kullanmaktadır.

Özel anahtarın farklı bölümleri, güvenliği artırmak için transferler ya da ticaret işlemleri sırasında birleştirilmemektedir.

Anyswap’taki akıllı sözleşmeler açık kaynaklıdır. Anyswap’in açık kaynak yapısı önemlidir çünkü bir platformun merkezi olup olmadığını doğrulamayı kolaylaştırmaktadır. Ek olarak protokolün en önemli özelliklerinden bir diğeri kullanıcıların anında kripto para alışverişi yapmasının yolunu açmasıdır.

Protokolün Temel Özellikleri Nelerdir?

  • Dağıtılmış bir blok zincirler arası köprü: Kullanıcıların herhangi bir ECDSA uyumlu tokeni yatırmasına ve üçüncü bir tarafa ihtiyaç “wrapped” tokenleri almasına olanak tanımaktadır.
  • Zincirler arası takaslar: Anyswap kullanıcılarının kripto para birimlerini anında takas etmelerini sağlamaktadır.
  • Programlanmış likidite: Likidite sağlayıcıları, platformdaki likidite seviyelerini belirlemektedir. Ancak ağ, fiyatları buna göre değiştirmek için mevcut likiditeyi de kullanmaktadır.

AnySwap’in (ANY) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre AnySwap (ANY) toplam arzı 99,723,973 ANY’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Anyswap’in son 24 saatlik ticaret hacmi ise 11,415,123$’dır.

AnySwap (ANY) şu anda 12,41$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 33,66$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.