ANKR (ANKR) Nedir?

ANKR (ANKR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
671 kez okundu

Ankr, geliştirmeyi ve kazanmayı kolaylaştırmak için Node altyapısı, staking ve DeFi’yi birleştiren tek platformdur. Bitci.com olarak bu makalede ANKR Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

ANKR Nedir?

Kullanıcılarına bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarına göre daha düşük maliyetle blok zincir düğüm dağıtma (Node) olanağı sağlayan bir platformdur.

Bununla birlikte protokolün kripto para birimi ANKR’dir. Protokol 2017’de kurucuları Chandler Song ve Ryan Fang tarafından hayata geçirilmiştir. Bulut teknolojisi alanında hizmet veren bir protokol olarak Microsoft, Google ve Amazon gibi büyük rakiplerle karşı karşıya gelmektedir. Rakiplerine göre daha uygun maliyetle hizmet vermektedir.

Ankr’nin (ANKR) Amacı Nedir?

Ankr, iki farklı hareketi bir araya getirmektedir. Bunlar DeFi (Merkeziyetsiz Finans) ve Web 3.0’dır. Web 3.0 hareketi, merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmelerle ilgilidir. DeFi hareketi ise Web 3.0 finansal sistemi, yani altyapıya gömülü parayı oluşturmakla ilgilidir. Ankr bu ikiliyi bir araya getirerek kripto ekonomisine güç katmaktadır.

Ankr’ye göre Web 3.0, bildiğimiz ve kullandığımız haliyle internette devrim yaratmaktadır. İnternetin bir sonraki aşaması yeni nesil platformları, uygulamaları ve hizmetleri; daha özel, güvenli, ve sansüre dayanıklı hale getiren dağıtılmış ağlara dayanmaktadır. Aracıları ve kapı bekçilerini ortadan kaldırarak, kullanıcıların uygulamalar ve veriler üzerindeki kontrolünü geri kazanmasını sağlamaktadır.

Öte yandan Ankr protokol pazarı, bir dizi blok zincirine kolay erişim sağlar. Kullanıcılara birkaç dakika içinde geliştirici düğümlerinin yanı sıra staking düğümleri de dağıtma yeteneği sağlamaktadır.

Platformun tokeni, protokolde bir ödeme yöntemi olarak iş görür. Bulut sisteminde veri depolamak ya da kaynak arayan kullanıcılar, ücretleri Ankr’le ödemektedir. Ayrıca platformun aktardığına göre Ankr, merkeziyetsiz staking protokolünde de önemli bir rol oynayacaktır.

Ankr’nin (ANKR) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ankr’nin toplam arzı 10,000,000,000 ANKR’dir. Bununla birlikte bu arzın büyük bir bölümü (8,162,899,377) dolaşımdadır. Prokolün mevcut fiyatı 0,0,78929$’dır. Ancak geçtiğimiz yıl (Nisan 2021) 0,213513$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Protokolün piyasa değeri 644,453,998$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.