Anchor Protocol (ANC) Nedir?

Anchor Protocol (ANC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1819 kez okundu

Anchor Protocol (ANC), Terra tabanlı bir ödünç verme ve ödünç alma protokolüdür. Mevduat karşılığında yüksek getiri sağlama avantajıyla dikkat çekmektedir. Bitci.com olarak bu makalede Anchor Protocol (ANC) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Anchor Protocol (ANC) Nedir?

Kullanıcılarının dijital varlıkları ödünç almasına, ödünç vermesi ve faiz kazanmasına izin veren bir protokoldür. Kullanıcılarına bu avantajları sunmak için aşırı teminatlı bir mimari kullanmaktadır. Ayrıca protokol, hızlı para çekme işlemlerine izin verip mevduat sahiplerine volatilite oranı ödemektedir. En bilinen stabil koinlerden biri olarak tanımlanmaktadır. USDT mudilerine %20 oranın yıllık yüzde getiri sağlamaktadır. Bu APY olarak bilinmektedir. Borçlular, UST kredilerini güvence altına almak için bonded LUNA (bLuna) veya bonded ETH (bETH) kullanabilmektedir.

Merkezi olmayan tasarruf sistemi, Terra stabil koin mevduatlarında düşük değişken getirilerine olanak tanımaktadır. Ankraj oranları, büyük Proof-of-Stake blok zincirlerinden çeşitli staking ödülleriyle desteklenmektedir.

Protokole herkes katılım gösterebilmektedir. Anchor Protocol, gelecek vaat eden bir tasarruf aracı olarak görülmektedir. Aynı zamanda merkeziyetsiz bir protokol olan Anchor, herkesin her yerden KYC olmadan kendisine katılmasına izin vermektedir.

Anchor Protocol (ANC) Nasıl Çalışır?

Anchor Protocol (ANC), kripto ödünç almak ve mevduatlarında istikrarlı bir getiri elde etmek isteyenlere hitap eden bir merkeziyetsiz platformdur. Bu platform, izinsiz ve merkeziyetsiz bir uygulama aracılığıyla iki kategori arasında denge kurmaya çalışmaktadır.

Protokol üç ana hedefi takip etmektedir. Bunlar; UST ödemeleri, Anchor kullanılarak yapılan tasarruflar ve yatırım fırsatlarıdır. Bu hedefler; kredi tasfiyesi, yukarıda bahsettiğimiz tahvil varlıkları (bVarlık) ve platformun kripto para piyasası kullanılarak gerçekleştirilmektedir. bVarlık, bir PoS blok zincirinde belirtilmiş hisse olarak tanımlanabilmektedir. Ayrıca akıllı sözleşmeleri destekleyen herhangi bir PoS blok zincirinde bVarlık’lar oluşturulabilmektedir. Bu token, stake edilen bir varlık gibi kullanıcısına blok ödülleri verecektir. Bir bVarlık, takas edilebilmesi ve taşınabilmesi bakımından “staked varlıktan” farklıdır.

Anchor Protocol’un (ANC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Anchor Protocol’ün (ANC) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 ANC’dir. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı ise 350,389,360 ANC’dir. Bununla birlikte platformun son 24 saatlik ticaret hacmi 16,897,853$ iken piyasa değeri 43,461,537$’dır.

ANC tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,124$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 8,23$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.