Altura (ALU) Nedir?

Altura (ALU) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
881 kez okundu

Altura yeni nesil oyun platformudur. Platformun kripto para birimi ALU’dur. Oyun geliştiricilerinin NFT’leri oluşturmasını ve işlem yapmasını sağlayan bir akıllı sözleşmedir. Akıllı NFT’ler, farklı koşullara göre değişime uğrayabilen dinamik NFT’lerdir. Oluşturulan NFT’ler, video oyunlarına ve uygulamalara entegre edilebilecektir.

Kendi verilerine göre ALU’yu hold eden (yatırım yapıp elinde tutan) 69,909 kişi bulunmaktadır. Üstelik projeyi stake eden yatırımcılar, platformla alakalı söz söyleme hakkına sahip olmaktadırlar. Projenin mevcut piyasa değeri ise 49,703,595$’dır.

Projenin baş geliştiricisi Majd Hailat’tır. Ayrıca 14,3 bin takipçili YouTube kanalı Eager Money’de içerik üretmektedir. Bunun dışında projenin iletişim sorumlusu Maxim Sindall, Güvenlik şefi ise Marc Nicholson’dur.

Altura (ALU) Nedir ve Ne Yapar?

Oyun içi öğeler, video oyunlarının önemli parçalarıdır. Ancak oyun içi öğeleri değişime sokmak zordur. Projeyle birlikte oyun içi öğeleri karşılayan NFT’ler, basılabilecek ve dağıtılabilecek. Altura sayesinde merkeziyetsiz oyunlar için geliştirilecek akıllı NFT’lerle oyun sektöründe sonraki aşamalara geçilebileceği yorumları yapılmaktadır.

Altura’nın (ALU) Özellikleri Nelerdir?

  • Şeffaf Protokoller: Kanıtlanabilir şekilde adil ve kurcalamaya karşı korumalı bir rastgelelik kaynağı sağlamak için Chainlink’in VRF’sini kullanırlar.
  • Açık Kaynak: Şeffaflık ve yenilik sağlamak için tüm kodlar açık kaynak olarak mevcuttur. Bu kodlara GitHub üzerinden ulaşmak mümkündür.
  • Basit API’ler: Kullanımı kolay API’ler ve belgeler kullanmayı tercih ederler.
  • Gerçek Mülkiyet: NFT’ler kullanıcıların dijital varlıklarının kaybolmasını önüne geçip onlara gerçekten sahip olmalarını sağlar.
  • Düşük Ücret: Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden işlem ücretleri düşüktür. Üstelik de hızlıdır.
  • Platform Arası Öğeler: Oyun geliştiricilerinin diğer projelerin oyun içi öğelerini kendi oyunlarında kullanabilmelerini sağlar.

Altura’nın (ALU) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Altura’nın (ALU) toplam arzı 1,000,000,000 ALU’dur. Dolaşımdaki arzı ise 612,800,000 ALU’dur. Mevcut fiyatı 0,081214$’dır. Ancak 3 Kasım 2021’de 0,463652$ seviyesini görmüştür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.