Alpha Venture DAO (ALPHA) Nedir?

Alpha Venture DAO (ALPHA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1026 kez okundu

Alpha Venture DAO (eski adıyla Alpha Finance Lab) birlikte çalışabilir DeFi ürünleri ve çözümlerini içeren ağdır. Bitci.com olarak bu makalede Alpha Venture DAO (ALPHA) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Alpha Venture DAO (ALPHA) Nedir?

Yalnızca DeFi (merkiyetsiz finans) alanına odaklanan bir kripto para projesidir. DeFi kullanıcılarına minimum riskle maksimum kazanç sağlanmasını hedeflemektedir.

Alpha Ventures DAO, maksimum kazanç hedefi için yeni pazar yerlerini keşfetmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple platform, yeni pazar arayışlarında bulunmaktadır. Sonrasında ise platform, yeni pazarların taleplerini karşılamak için yeni ürünler piyasa sürmektedir.

Defiance Capital, MultiCoin Capital ve The Spartan Group’tan yatırım alan platform, ilk ürünü olarak Alpha Lending’i piyasaya sürmüştür. Binance Smart Chain tabanlı olan ürün, faiz oranını ayarlayabilen algoritmik bir borç verme protokolüdür.

Alpha Venture DAO’nun (ALPHA) Kurucusu Kimdir?

Platformu Band Protocol’un eski strateji başkanı Tascha Punyaneramitdee kurmuştur. Kurucu başkan, geçmişte teknoloji devi olan Tencent’te ürün müdürü olarak da deneyim kazanmıştır.

Platform, 2020’de Binance Launchpad’de başlatılmıştır. Alpha Finance geliştirme ekibinin yedi aktif üyesi bulunmaktadır. Bunlardan biri Uluslararası Matematik Olimpiyatı’nı dört kez kazanan Nipun Pitimanaaree’dir. Pitimanaaree, platformda lider mühendis ve blok zincir araştırmacısı olarak görev yapmaktadır.

Alpha Venture DAO’nun (ALPHA) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Platform, DeFi ürünlerini BSC ve Ethereum gibi diğer ağlarla birbirine bağlamada kritik görev görmektedir. Ayrıca proje geliştikçe protokole yeni ürünler eklenmektedir. Yeni ürünlerden biri “sürekli takas protokolü” olarak tanımlanan AlphaX’tri. SushiSwap protokolü modeline dayanan AlphaX, türünün ilk takas ürünüdür. Kullanıcıların anında takas yapmalarına olanak tanımaktadır.

Alpha Venture DAO’nun (ALPHA) Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Alpha Venture DAO (ALPHA) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 ALPHA’dır. Diğer yandan platformun dolaşımdaki arz miktarı ise 446,330,126 ALPHA’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 4,852,674$ olan ALPHA’nın piyasa değeri ise 59,723,009$’dır.

ALPHA tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,13$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 2,93$ seviyesine kadar yükselip kendi rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.