Alpha Quark (AQT) Nedir?

Alpha Quark (AQT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
836 kez okundu

Alpha Quark (AQT), Etheruem tarafından desteklenen bir “fikri mülkiyet” platformu olarak tanımlanmaktadır. Platform kendini “hem sanat hem de finans dünyasından yetenekli bir grup insanın buluşu” olarak ifade eder. Bitci.com olarak bu makalede AQT Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Alpha Quark (AQT) Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Platform, sanatçıların oyun içi öğeler, videolar, müzik dosyaları ve daha fazlasını içeren “dijital yaratımları metalaştırması” için NFT pazar yeri sağlamaktadır.

İçerik oluşturucular Alpha Quark’ı kullanarak NFT’lerini basabilmektedir. Sonrasında ise yine Alpha Quark’ı kullanarak bu NFT’leri topluluğa satabilmektedir. Ayrıca bu NFT’ler, Alpha Quark’ın kendi galerisinde sahip olduğu Ethereum tabanlı CryptoVoxels Metaverse ile entegre edilebilmektedir.

AQT Nedir?

Platformun kripto para birimi AQT’tir. Platformun yerel tokeni olarak projenin ekonomik temelini oluşturmaktadır. Kullanıcılar, PolyBridge ile Alpha Quark ekosistemine katılmak için varlıklarını AQT’ye veya AQT’ten aktarabilmektedir.

AQT yatırımcıları tokenlerini iki farklı temel işlevle kullanabilmektedir. Bunlardan ilki platformda NFT alıp satabilmektedir. İkincis ise topluluk tekliflerini oylayabilmekdir. Yani AQT aynı zaman bir yönetişim tokeni olarak da görev yapmaktadır.

Alpha Quark’ta Nasıl NFT Alınıp Satılır?

Kullanıcıların öncelikle dijital cüzdanlarını Alpha Quark’a bağlamaları gerekmektedir. Bunun ardından kullanıcılar “yaratma” bölümüne geçip kendileri hakkında bazı bilgileri platforma girebilmektedir. Üçüncü aşamada kullanıcıların çalışmalarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Kullanıcılar, bunu yaparken çalışmalarının başlığını ve açıklamasını da girmelidir. Bu aşamanın sonunda NFT oluşturulmuş olacaktır. Son aşama ise oluşturulan NFT’lerin satış aşamasıdır. Platform kullanıcısına üçlü farklı satış türü sunmaktadır. Bu üç satış türü; açık artırma, sabit fiyatlı satış ve azalan fiyatlı satıştır. Kullanıcı, son aşamada bunlardan birini seçmeli ve NFT’sini satışa çıkarmalıdır.

Alpha Quark’ın (AQT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Alpha Quark’ın (AQT) maksimum ve toplam arz miktarı 30,000,000 AQT’tir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 25,271,438 AQT’tir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 4,880,557$ olan projenin piyasa değeri 63,318,763$’dır.

AQT şu anda kripto para borsalarında 2,51$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 15,37$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.