Alchemy Pay (ACH) Nedir?

Alchemy Pay (ACH) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1529 kez okundu

Alchemy Pay, fiat ve kripto ekonomileri arasındaki boşluğu doldurmak için vardır. Dünyanın ilk ödeme ağ geçidi çözümünün öncesi olarak adlandırılmaktadır. Kripto ödemelerine ek olarak kripto para yatırımlarına, kripto para birimlerine, blok zinciri çözümlerine ve DeFi hizmetlerine sorunsuz erişim sağlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Alchemy Pay nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Alchemy Pay (ACH) Nedir?

Alchemy Pay, hibrit bir model aracılığıyla fiat ve kripto arasındaki boşluğu kapatmaktadır. Yerleşim ve ticaret için kullanıcılara komple çözümler sunmaktadır. DeFi protokollerine hızlı erişim sağlayan platform, tecrübeli veya yeni başlayan kullanıcıların kripto piyasasına kolaylıkla girebilmesine olanak tanımaktadır.

Alchemy Pay 2018 yılında kurulmuştur. Hong Kong’un büyük mobilya firması Pricerite, Singapur’dan Ce La Vi ve Kanadalı ayakkabı markası Aldo, teknoloji firması Arcadier ve Midwest Global Asia taksi hizmetleriyle ticaret ağı tabanında büyümüştür. İstikrarlı büyümesi sonrası, Binance ve QFPay ile olan ortaklıkları ve e-ticaret markası Shopify’in müşterileri de dahil olmak üzere son kullanıcı ve tüccar temasını milyonlara çıkarmıştır.

ACH Token Nedir?

Alchemy Pay’in kripto para birimi ACH’dir. Platform tarafından “ekosistemin kalbindeki arzı sınırlı akıllı sözleşmeli yardımcı program tokeni” olarak adlandırılmaktadır. ERC20 standartlı bir tokendir. Alchemy Pay’in kripto-fiat hibrit ekosistemindeki tüm kilit rollerin katılımını teşvik etmek için kullanılmaktadır. ACH tokenleri taahhüt edilebilir, ödüllendirilebilir, biriktirilebilir ve ücret olarak ödenebilir. Ek olarak token; yönetim ve toplulukla ilgili konularda oy hakkı vermektedir.

Kapsamlı bir kripto-fiat işlem altyapısı destekleyen token; işletmeler, kurumlar ve bireyler için para birimleri ve kripto varlıkları arasındaki alışverişi kolaylaştırmaktadır.

  • İşletmeler için: Kripto-fiat B2C ve B2B ödemesi

İşletmelerin kripto-fiat ödeme ağ geçitleriyle perakende tüketicilerle ve diğer işletmelerle işlem yapmaları sağlanmaktadır.

  • Kurumlar için: Kripto yatırımı

Banka gibi finansal kurumların, fiat ve kripto arasındaki değişimine aracılık ederek müşterilerine kripto yatırım hizmeti verilmektedir.

  • Bireyler için: Kripto-fiat alışverişi ve yatırım

Bireylerin borç almasına, hem normal hemde kripto varlık varlıklarıyla alım yapmasına, stake yoluyla faiz kazanmasına ve kripto varlıkları doğrudan alıp satmasına olanak tanınmaktadır.

Alchemy Pay’in (ACH) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Alchemy Pay (ACH) maksimum ve toplam arzı 10,000,000,000 ACH’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 4,109,490,172 ACH’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 16,189,375$ olan projenin 193,835,315$’dır.

Alchemy Pay’in (ACH) şu anda işlem gördüğü fiyat 0,04722670$’dır. Ancak Ağustos 2021’de 0,198666$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.