Akita INU (AKITA) Nedir?

Akita INU (AKITA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
691 kez okundu

AKITA, Akita INU ağında etkileşim için kullanılması amaçlanan, merkeziyetsiz ve adil şekilde dağıtılan bir tokendir. ERC-20 protokolünü kullanarak Ethereum ağı üzerine kurulan bir meme (şaka) para birimi olarak da tanımlanabilmektedir. Dogecoin’den ilham alınarak oluşturulmuştur.

Akita INU, topluluğun hareketlerine oy vermek için kullanılan AKITA yönetişim tokeniyle birlikte çalışmaktadır. Bu tokenin temel amacı; merkezi olmayan ve anonim bir sosyal medya platformunda kullanıcılar arasındaki etkileşimler esnasında kullanılmaktadır.

Topluluk, tüzel kişiliği olmayan ve kar amacı gütmeyen bir dernek olan AKITA Network Foundation tarafından desteklenecektir.

Akita INU (AKITA) Nedir?

Proje, kimileri tarafından merkezi olmayan topluluk odaklı bir deney olarak açıklanmaktadır. Kurucusu bulunmamaktadır. Toplam arzın %50’si Uniswap’a kilitlenmiştir. Kalan %50’lik kısım ise Etherum’un kurucusu Vitalik Buterin’e yakılmıştır. Herkesin AKITA’ya sahip olmak için eşit şansa sahip olması gerektiği düşünüldüğü için ekibe ayrılmış bir token bulunmamaktadır. AKITA’yı almak isteyen herkes açık piyasadan satın almak zorundadır. Geliştiriciler, dünyadaki herhangi birinden daha fazla mülkiyet hakkına sahip değildir.

AKITA sözleşmesi, sosyal medya platformları ve web alanı gibi kuruluşlar, topluluğun desteğiyle vakıf tarafından finanse edilmektedir. Ek olarak vakıf, projenin geliştirilmesinde de direkt olarak rol oynamaktadır. Vakıf, herkesin akıllı sözleşmelerin işlevlerini anlayabileceği materyaller sağlamaya odaklanmıştır.

Akita Inu’nun (AKITA) Ortaya Çıkışı Nasıl Oldu?

Sosyal medya etkisini merkeziyetsiz finansla birleştiren bir meme (şaka) tokeni olarak da tanımlanabilecek Akita INU, Dogecoin’den ilham alınarak oluşturulmuştur. Dogecoin, dünyanın en zengin adamlarından birinin (Elon Musk) desteğiyle “ana akıma” yükselmiştir. Ancak Dogecoin’i yükselten Elon Musk kadar topluluğa verilen destek ve inançtır. Akita Inu’nun da topluluk desteğiyle Dogecoin’in yaptığını gerçekleştirmeyi amaçladığını söylemek yanlış olmaz.

Akita Inu’nun (AKITA) Toplam Arz Miktarı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Akita Inu’nun maksimum ve toplam arz miktarı 100,000,000,000 AKITA’dır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 1,118,827$’dır ama piyasa değeri tam olarak bilinmemektedir.

AKITA şu anda kripto para borsalarında 0,000000658048$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 0,00002904$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.